You are currently viewing LGP KLINGENTHAL: WELLINGER WYGRYWA KONKURS i CAŁY CYKL, KUBACKI SZÓSTY

LGP KLINGENTHAL: WELLINGER WYGRYWA KONKURS i CAŁY CYKL, KUBACKI SZÓSTY

p>
<p style= - LGP KLINGENTHAL: WELLINGER WYGRYWA KONKURS i CAŁY CYKL, KUBACKI SZÓSTYAndreas Wellinger po skokach na 135,5 i 133 metry (261.9 pkt) zwyciężył w ostatnim konkursie Letniej Grand Prix 2013 rozgrywanym w niemieckim Klingenthal i jednocześnie w całym letnim cyklu, wyprzedzając na ostatniej prostej Jerneja Damjana. Drugie miejsce w konkursie zajął Andreas Kofler (133 i 133,5 m), a na trzeci stopień podium - z 14. lokaty - awansował fiński weteran - Janne Ahonen (127 i 130,5 m).

Kolejne miejsca zajęli: 4. Severin Freund i 5. Jan Matura.

Na 6. pozycji zawody ukończył Dawid Kubacki (124,5 i 129,5 m), który awansował z miejsca szesnastego. Tuż za nim znalazł się Maciej Kot (121 i 127 m - 7. miejsce), który przed swoim drugim skokiem trzykrotnie pojawiał się na belce startowej i trzykrotnie z niej schodził w oczekiwaniu na poprawę warunków atmosferycznych. Swoje lokaty znacznie poprawili także: Stefan Hula (126 i Kubacki Dawid M.Grzywa - LGP KLINGENTHAL: WELLINGER WYGRYWA KONKURS i CAŁY CYKL, KUBACKI SZÓSTY131,5 m - awans z 21. na 9. miejsce) oraz Klemens Murańka (123,5 i 130 m - awans z 28. na 11. miejsce). Jan Ziobro zajął ostatecznie 13. lokatę (124,5 i 124 m).

Swój udział w konkursie na pierwszej serii zakończyli Piotr Żyła (113,5 m - 43. miejsce) i Kamil Stoch (103,5 m - 50. miejsce). O ile Kamila można nieco usprawiedliwić, gdyż skakał w trudnych warunkach, to Piotr niestety nie prezentuje obecnie dobrej formy.

Wiatr ponownie stanowił spore utrudnienie dla zawodników, a sam konkurs był bardzo loteryjny. Liczne były przerwy powodowane oczekiwaniem na osłabnięcie wiatru. Przed upadkiem musiał się ratować Maximilian Mechler, lądując asekuracyjnie na 86 metrze, spore problemy w locie miał też młody Norweg - Phillip Sjoeen.

Druga seria rozgrywana była z belki startowej nr 23, czyli o jedną wyżej niż w serii pierwszej.