You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „NIE BYŁ TO SPRAWIEDLIWY KONKURS”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „NIE BYŁ TO SPRAWIEDLIWY KONKURS”

kruczek lukasz hala b.leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NIE BYŁ TO SPRAWIEDLIWY KONKURS"

Dzisiejszy konkurs w Klingenthal zakończył letni sezon w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie z jednej strony spisali się dobrze – mowa tu o występie Kubackiego, Kota, Huli, Murańki, czy Ziobry, a z drugiej strony najbardziej doświadczeni – Stoch i Żyła – zawiedli, może nie kibiców, ponieważ warunki były dziś trudne, a najważniejsza jest przecież zima – ale pewnie samych siebie. „Nie był to konkurs sprawiedliwy i na jego podstawie nie można wyciągnąć dokładnie wniosków. Wiatr był bardzo zmienny i trudny do upilnowania.” – powiedział po zawodach trener Łukasz Kruczek.

 

Polski szkoleniowiec pochwalił szczególnie postawę Dawida Kubackiego (6. miejsce w konkursie) i Macieja Kota (7. miejsce w konkursie, 8. miejsce w klasyfikacji generalnej): „Obaj skoczyli dziś bardzo dobrze, szczególnie skok Maćka z pierwszej serii zasługuje na pochwałę [121 m przy wietrze 0,74 m/s w plecy]. W tym momencie kiedy jechał, warunki gwałtownie się pogarszały. ‎Dla Dawida konkurs udany, najlepszy w sezonie letnim.”

Kubacki Dawid B.Leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NIE BYŁ TO SPRAWIEDLIWY KONKURS"

Dobrze spisał się także Klemens Murańka, dla którego minione lato było najlepsze w dotychczasowej karierze. „Skoki Klimka są na wysokim poziomie. Z każdym dniem jest coraz dojrzalszym zawodnikiem i jeśli poziom będzie utrzymany – na pewno będzie startować w Pucharze Świata.” – ocenił Kruczek.

Niespodziewanie konkurs nie udał się najbardziej doświadczonym zawodnikom w polskiej ekipie – Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle, którym obiekt w Klingenthal zdawał się odpowiadać. Trener Polaków wymienił błędy, które popełnili: „Kamil bardzo swój skok spóźnił i dodatkowo trafił na złe warunki. Piotrek z kolei zbyt wcześnie rozpoczął odbicie.”

Muranka Klemens S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "NIE BYŁ TO SPRAWIEDLIWY KONKURS"

Łukasz Kruczek zapytany o ocenę sezonu letniego, powiedział: „Był to okres owocny dla wszystkich grup szkoleniowych. Każdy z nas się rozwinął. Zawodnicy pokazali na kogo można stawiać już teraz, a kto odstaje poziomem. Przed nami jednak jeszcze sporo pracy i to zarówno przed zimą, jak i oglnie – jeśli chodzi o przyszłość.”

O planach kadry narodowej na najbliższy czas szkoleniowiec Polaków mówi: Teraz przed nami okres treningu motorycznego i potem skoki na rozbiegach lodowych. Mamy jeszcze kilka kwestii do dopracowania.”

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz