You are currently viewing PANIE i PANOWIE SKOCZĄ w FINALE PŚ NA DUŻEJ SKOCZNI w PLANICY

PANIE i PANOWIE SKOCZĄ w FINALE PŚ NA DUŻEJ SKOCZNI w PLANICY

Planica Bloudkova.Velikanka fot.planica.si - PANIE i PANOWIE SKOCZĄ w FINALE PŚ NA DUŻEJ SKOCZNI w PLANICY

Potwierdziły się informacje docierające ze Słowenii, mówiące o tym, że finał PŚ w sezonie 2013/2014 odbędzie się nie na słynnej mamuciej Letalnicy, a na dużej skoczni w Planicy (Bloudkova-Velikanka). FIS zadecydował ponadto, że na obiekcie HS-139 zostanie rozegrany finał PŚ kobiet.

 

Informowaliśmy już o późnym terminie rozpoczęcia modernizacji mamuciego obiektu w słoweńskiej Planicy, który spowoduje odwołanie finałowych lotów w Planicy. FIS zatwierdził propozycję Słoweńskiego Związku Narciarskiego, aby finał odbył się w tej samej miejscowości, jednak na obiekcie K-120, a nie K-185. Ponadto do kalendarza PŚ Pań w sezonie 2013/2014 został dodany konkurs właśnie na tej skoczni w terminie pokrywającym się z finałem PŚ Mężczyzn. Pod koniec nadchodzącej zimy czekają nas więc dodatkowe emocje związane z rywalizacją najlepszych skoczkiń i skoczków na świecie.

Warto podkreślić, że będzie to drugi w kalendarzu PŚ Pań, a trzeci w historii konkurs kobiet na skoczni dużej. Pierwszy raz skoczkinie rywalizowały na Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) w marcu tego roku. Kolejny konkurs odbędzie się również w Oslo w 2014 roku, a wspomniany finał – w Planicy.

KALENDARZ PŚ MĘŻCZYZN 2013/2014

KALENDARZ PŚ KOBIET 2013/2014

 

Źródło: informacja własna / berkutschi.com

 

 

 

Dodaj komentarz