RICHARD FREITAG KONTUZJOWANY

RICHARD FREITAG KONTUZJOWANY

freitag richard SPiwowar - RICHARD FREITAG KONTUZJOWANYRichard Freitag będzie musiał zrobić sobie dwumiesięczną przerwę w treningach i startach. Niemiecki zawodnik doznał urazu lewej stopy i czeka go rehabilitacja.

Nie zobaczymy Freitaga podczas inauguracji sezonu w Klingenthal oraz na kilku innych, początkowych konkursach PŚ.
„Oczywiście, że chciałbym wziąć udział w konkursie w Klingenthal. Ale rehabilitacja wymaga czasu. A głównym celem są oczywiście Igrzyska. Do tego czasu chcę wyzdrowieć całkowicie i wypracować jak najlepszą formę.” – skomentował zaistniałą sytuację Freitag.

Zawodnik poczuł ból w lewej stopie. Zrobiono mu prześwietlenie i okazało się, że doszło do złamania kości w lewym śródstopiu. Na szczęście nie potrzebna jest operacja. „Będziemy leczyć ten uraz za pomocą specjalistycznych butów. Potrwa to kilka tygodni. Myślę, że do dwóch miesięcy Richard powinien wrócić do treningów” – powiedział lekarz kadry Dr. Mark Dorfmüller.

Także Werner Schuster zabrał głos w sprawie jednego ze swoich najlepszych zawodników: „Jest to bolesna kontuzja lecz dla niego najważniejsze jest aby jak najszybciej wrócić do zdrowia i do treningów. Richard jest pod bardzo dobrą opieką. Jeśli diagnozy lekarzy sprawdzą się to bardzo możliwe, że Richard wróci już na Turniej Czterech Skoczni” – zakończył trener niemieckiej kadry.

 

skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz