EKIPA FLYING TEAM VIKERSUND TRENOWAŁA W SZCZYRKU

EKIPA FLYING TEAM VIKERSUND TRENOWAŁA W SZCZYRKU

sagen anette manuguf - EKIPA FLYING TEAM VIKERSUND TRENOWAŁA W SZCZYRKU
Polskie skocznie są popularne wśród skoczków z całego świata – ekipy zagraniczne często trenują na naszych obiektach. Ostatnio beskidzkie regiony odwiedziła drużyna Flying Team Vikersund. Wraz z młodzieżą, w Szczyrku pojawiła się jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń świata – Antette Sagen.

Brązowej medalistce świata z Liberca (2009) bardzo podoba się w Polsce. „To mój drugi pobyt w Szczyrku. Od kilku lat jeździmy na obozy do Polski całą grupą, najpierw było Zakopane, teraz Szczyrk. To naprawdę świetny nowoczesny obiekt treningowy”. Sagen odbyła już szkolenie trenerskie i chętnie pomaga dzieciom podczas ich serii treningowych.

Norweskie skoczkinie nie prezentowały się często podczas letnich zmagań. Na pytanie, czy jest to jakaś strategia w związku z nadchodzących sezonem olimpijskim, Sagen odpowiada: „Leczyłam się z kilku drobnych kontuzji, więc w ogóle długo nie skakałam. Dużo trenowałyśmy, ale w domu, bez wydawania pieniędzy na drogie wyjazdy. W zeszłym tygodniu miałyśmy kilkudniowy obóz w Voss, dużo zajęć typu team building – rafting, tunel powietrzny, było dużo dobrej zabawy.” Sama podkreśla, że skoncentrowała się na treningu ogólnorozwojowym.

„Poziom kobiecych skoków jest wysoki jak nigdy dotąd, z sezonu na sezon widać ogromne postępy.”- mówi. „Szczególnie interesujący był pierwszy drużynowy konkurs mieszany na dużej skoczni w Courchevel. Pod tym względem nie różnimy się zbytnio od chłopców, najbardziej lubimy samą fazę lotu, więc im dalej, tym lepiej.”

Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Soczi będą pierwszymi w jej karierze. „Oczywiście chciałabym stanąć na podium, zrobię co tylko w mojej mocy, aby jak najlepiej przygotować się do Igrzysk. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy wejdziemy na stadion podczas ceremonii otwarcia, widziałam już zbyt wiele igrzysk w telewizji, marząc że i mnie uda się pewnego dnia doświadczyć tego uczucia.”

Sezon Pucharu Świata Pań rozpocznie się 6 grudnia drużynowym konkursem mieszanym w Lillehammer. Do norweskiej kadry po urlopie macierzyńskim powróci Helena Olsson Smeby.

Norweska ekipa w najbliższym czasie planuje trenować w Oberstdorfie a także w Trondheim.

 

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz