You are currently viewing POLSKIE SKOCZKINIE WYSTARTUJĄ w PUCHARZE ŚWIATA!

POLSKIE SKOCZKINIE WYSTARTUJĄ w PUCHARZE ŚWIATA!

Palasz Szwab 2 B.Leja - POLSKIE SKOCZKINIE WYSTARTUJĄ w PUCHARZE ŚWIATA!

Polskie skoczkinie – Magdalena Pałasz i Joanna Szwab najprawdopodobniej już 6 grudnia 2013 roku zadebiutują w zawodach Pucharu Świata. Decyzję taką podjął Polski Związek Narciarski po konsultacji z Łukaszem Kruczkiem, a także Hannu Lepistoe, którzy zauważyli progres w poziomie sportowym dziewczyn. O szansach na powołanie żeńskiej kadry i na występy skoczkiń w zawodach FIS niedawno rozmawialiśmy z Prezesem PZN – Apoloniuszem Tajnerem. Już wkrótce te zapowiedzi mogą się stać faktem.

 

Jak dowiadujemy się z informacji podawanych przez Polski Związek Narciarski, są juz zabezpieczone środki finansowe dla tej grupy. Opiekę trenerską nad zawodniczkami będą pełnili dotychczasowi trenerzy szkół sportowych, do których Palasz Magdalena B.Leja - POLSKIE SKOCZKINIE WYSTARTUJĄ w PUCHARZE ŚWIATA!dziewczyny uczęszczają. Będą to: Sławomir Hankus (SMS Zakopane, trener J. Szwab) oraz Władysław Gąsienica-Wawrytko (SMS Szczyrk, trener M. Pałasz).

Na początek kadra młodzieżowa kobiet ma w planach przedsezonowe konsultacje szkoleniowe w austriackim Ramsau (26 listopada – 1 grudnia), gdzie zawodniczki będą mogły oddać pierwsze skoki na śniegu. Później w planach jest występ w mieszanym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer (6 grudnia 2013), będzie to zatem pierwszy w historii mieszany konkurs PŚ z udziałem polskiej reprezentacjiDzień później skoczkinie wystartują w zawodach indywidualnych. Zawodniczki mają wziąć także udział w dwóch indywidualnych konkursach PŚ w Hinterzarten (21-22 grudnia 2013). 

Szwab Joanna belka B.Leja - POLSKIE SKOCZKINIE WYSTARTUJĄ w PUCHARZE ŚWIATA!

Zarząd PZN już zatwierdził ponadto udział Pałasz i Szwab w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Val di Fiemme (27 stycznia – 2 lutego 2014).

Decyzja PZN-u nareszcie stwarza szansę polskich zawodniczkom na zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej oraz zebranie cennego doświadczenia w zawodach najwyższej rangi. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie plany uda się zrealizować. Skoczkiniom tymczasem życzymy powodzenia w czasie nadchodzącej zimy.

Źródło: PZN

 

 

 

Dodaj komentarz