SEBASTIAN HEBEL dla SkokiPolska: „START w KAŻDYCH ZAWODACH JEST BARDZO WAŻNY”

SEBASTIAN HEBEL dla SkokiPolska: „START w KAŻDYCH ZAWODACH JEST BARDZO WAŻNY”

Hebel Sebastian J.Piatkowska - SEBASTIAN HEBEL dla SkokiPolska: "START w KAŻDYCH ZAWODACH JEST BARDZO WAŻNY"

Sebastian Hebel – zawodnik reprezentujący klub sportowy Sokół Szczyrk w minionym sezonie włączył się w rywalizację o czołowe lokaty w krajowych zawodach w skokach narciarskich. Znajdował się na podium konkursów o Puchar Karpat (2. i 3. miejsce), a także zajął drugie miejsce w Mistrzostwach UKS-ów w Szczyrku. 18-letni skoczek podkreśla wagę doświadczenia, które zbiera zarówno podczas treningów, jak i w konkursach każdej rangi.

 

SkokiPolska: Jak ocenisz minione lato w Twoim wykonaniu, szczególnie występy w FIS Carpathian Cup i Mistrzostwach UKS-ów?

Sebastian Hebel: Miniony sezon letni w moim wykonaniu oceniam dosyć dobrze, ponieważ skoki były całkiem przyzwoite, co mnie bardzo cieszyło. Jeżeli chodzi o występy w FIS Carpathian Cup i Mistrzostwach UKS-ów – również uważam je za bardzo udane. Mimo tego, że były rozgrywane na mniejszych skoczniach, to jestem bardzo z tych startów zadowolony.

FCC Szczyrk.2013 - SEBASTIAN HEBEL dla SkokiPolska: "START w KAŻDYCH ZAWODACH JEST BARDZO WAŻNY"

 

SkokiPolska: Wystartowałeś też w kilku zawodach FIS Cup (Frenstat, Szczyrk, Zakopane), jak traktujesz zawody rangi międzynarodowej?

Sebastian Hebel: Jeżeli chodzi o zawody FIS Cup, to traktuję je bardzo poważnie i na każdy start w takich zawodach daje sobie jakiś cel. Oczywiście staram się skakać najlepiej jak potrafię, gdyż sprawdzam się nie tylko z zawodnikami z Polski ale i również z zawodnikami z innych państw. To jest swego rodzaju nabieranie doświadczenia na zawodach wyższej rangi.

 

SkokiPolska: W których elementach skoków poczyniłeś w czasie tego lata największe postępy?

Sebastian Hebel: Tego lata najbardziej skupiałem się nad poprawieniem swojej techniki i przynosi to jak dotąd coraz większe efekty.

 

SkokiPolska: Rywalizacja w kraju na poziomie juniorskim wydaje się być bardzo zacięta, jak Ty to ocenisz?

Sebastian Hebel: Tak, rywalizacja jest bardzo zacięta, ponieważ zawodnicy skaczą na wysokim poziomie i dają z siebie wszystko. Sądzę, że wówczas najbardziej motywuje mnie chęć bycia jak najlepszym. Chcę cały czas poprawiać swoje skoki, dzięki czemu mogę włączać się do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Hebel Sebastian 2 J.Piatkowska - SEBASTIAN HEBEL dla SkokiPolska: "START w KAŻDYCH ZAWODACH JEST BARDZO WAŻNY"

 

SkokiPolska: Jak sądzisz, czy po udanych letnich startach otrzymasz szansę na starty w Pucharze Kontynentalnym?

Sebastian Hebel: Tuż po sezonie letnim na pewno nie będą jeszcze wybierane składy na Puchary Kontynentalne, to wszystko okaże się zimą – w zależności od tego, jaką dyspozycją będzię się prezentować. Mam nadziej, że forma będzie na tyle wysoka, że otrzymam taką szans, a jak będzie – zobaczymy. Na razie planów mieć nie mogę, chcę po prostu skakać najlepiej jak potrafię.

 

SkokiPolska: Niedawno w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku po raz kolejny gościł wybitny fiński trener – Hannu Lepistoe, czy miałeś okazję skorzystać z jego rad?

Sebastian Hebel: Tak, miałem okazję skorzystać z rad trenera i na pewno wszyscy będziemy z nich korzystać.

 

SkokiPolska: Myśląc o sezonie zimowym, jakie stawiasz sobie cele i które z zawodów będą dla Ciebie najważniejsze?

Sebastian Hebel: Na razie skupiam się na trenowaniu, a moim celem na zimę jest to, żeby skakać jak nalepiej. Dla mnie start w każdych zawodach jest bardzo ważny.

 

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz