STOECKL TRENEREM NORWEGÓW AŻ DO 2018 ROKU
Alexander Stoeckl (fot Katarzyna Duda)

STOECKL TRENEREM NORWEGÓW AŻ DO 2018 ROKU

stockl alex katduda - STOECKL TRENEREM NORWEGÓW AŻ DO 2018 ROKUNorweski Związek Narciarski po negocjacjach z Alexandrem Stoecklem przedłużył jego trenerski kontrakt z kadrą narodową do Igrzysk Olimpijskich w Korei czyli do 2018 roku.

-Alexander Stoeckl jest jedną z najważniejszych osób w narciarstwie klasycznym w Norwegii. Wykonał on rewelacyjną pracę w krótkim okresie czasu. Doszliśmy do porozumienia i jestem szczęśliwy, że udało się nam przedłużyć z nim kontakt aż do Igrzysk w Korei – powiedział Clas Brede Braathen, rzecznik prasowy norweskiego związku.

Stoeckl objął męską kadrę po Mice Kojonkoskim, po MŚ w Oslo w 2011 roku. W ciągu dwóch lat doprowadził Andersa Bardala do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej (2011/2012) oraz do MŚ w 2013 roku w Val di Fiemme.

-Norweski związek darzy mnie ogromnym zaufaniem co bardzo mnie cieszy. Chciałbym pracować z kadrą jak najdłużej i odnosić z nimi sukcesy. Chciałbym także rozpocząć pracę z juniorami i zacząć szkolenie trenerów, lecz teraz moim głównym celem są igrzyska i na tym się skupiamy. To jest naprawdę miłe uczucie po 15 latach znów doprowadzić drużynę na szczyt – powiedział Austriak.

Norwescy skoczkowie znajdują się właśnie Fuerteventurze, gdzie odbywają obóz szkoleniowy tak jak w ubiegłym roku.

 

vg.no

Podziel się:

Dodaj komentarz