You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o NADCHODZĄCYM SEZONIE, IGRZYSKACH i NOWINKACH SPRZĘTOWYCH

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o NADCHODZĄCYM SEZONIE, IGRZYSKACH i NOWINKACH SPRZĘTOWYCH

Kruczek Lukasz M.Grzywa - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o NADCHODZĄCYM SEZONIE, IGRZYSKACH i NOWINKACH SPRZĘTOWYCH

Łukasz Kruczek podczas konferencji przedsezonowej PZN w Krakowie przedstawiał założenia taktyczne sztabu szkoleniowego na nadchodzącą zimę. Wymienił też podstawowe zadania, jakie powinna przed sobą postawić kadra skoczków. Podkreślił jednak, że aktualną dyspozycję zawodników będą mogły zweryfikować dopiero zawody.

 

„Tak naprawdę wszystko okaże się za trzy tygodnie, pierwsze konkursy pokażą jak to będzie wyglądać. Natomiast na pewno nie życzymy sobie takiego początku jak w minionym sezonie. On nas dużo nauczył, ale to był ciężki okres.” – powiedział Kruczek.

Polski szkoleniowiec oczekuje też na początek sezonu, aby móc sprawdzić, który z zawodników ma formę na zawody rangi Pucharu Świata:

„Jak zaczniemy startować, wtedy się okaże, kto jest zdolny startować w Pucharze Świata. Są też jeszcze inne konkurencje, które trzeba obsadzić – Uniwersjada, Puchar Kontynentalny i Mistrzostwa Świata Juniorów, nie możemy zapomnieć o żadnej z tych imprez. Wiadomo, że najbardziej medialny jest Puchar Świata, jednak jeśli zaprzepaścimy dobre wyniki w tych niższych zawodach, dostaniemy po plecach za rok, za dwa. Musimy patrzeć długofalowo.” – mówi.

Kruczek Mateja Maciusiak fot.M.Grzywa - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o NADCHODZĄCYM SEZONIE, IGRZYSKACH i NOWINKACH SPRZĘTOWYCH

Zapytany o to, jak zbudować formę zawodników, aby jej szczyt przypadł na najważniejszą imprezę sezonu, czyli na Igrzyska Olimpijskie, odpowiedział:

„Mamy trzydzieści konkursów do 'obskakania’, istotne jest aby w tych wszystkich konkursach być w jak najlepszej dyspozycji. Jeżeli nie jest się w czołówce w Pucharze Świata – nie ma się czego szukać na najważniejszych imprezach.”

W ostatnich dniach pojawiły się także kontrowersje dotyczące modyfikacji sprzętowych w ekipach Austriaków i Niemców. Jak jednak wiadomo, każda z drużyn testuje nowe rozwiązania i nowinki techniczne. „Nie zostajemy z tyłu. Tyle mogę powiedzieć. Cały czas jesteśmy czujni w obserwowaniu konkurencji i w tym aby rozwijać się między sobą” – zapewnił Kruczek.

 

{youtube}BC5ODZihSwo{/youtube}

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz