MORGENSTERN NIE STAWIŁ SIĘ NA KONTROLI ANTYDOPINGOWEJ

MORGENSTERN NIE STAWIŁ SIĘ NA KONTROLI ANTYDOPINGOWEJ

Morgenstern Thomas 2 S.piwowar - MORGENSTERN NIE STAWIŁ SIĘ NA KONTROLI ANTYDOPINGOWEJ

Trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Thomas Morgenstern nie pojawił się na rutynowej kontroli antydopingowej- czytamy w austriackim serwisie kleinezeitung.at.


26-letni Austriak został wezwany przez Państwową Agencję Zwalczania Dopingu (NADA) na kontrolę. Jednokrotne opuszczenie badań tego typu nie niesie za sobą poważnych konsekwencji. „Przegapiłem test. Teraz muszę się zgłosić do NADA, jednak to nie jest nic złego.”-komentuje skoczek.

Morgenstern dodał, że nie przejmuje się zaistniałą sytuacją gdyż nigdy nie stosował dopingu. „Dopiero przy trzecim takim przypadku instytucja może zabronić mi startu w zawodach. Nie mam nic do ukrycia, mogą mnie sprawdzać codziennie.”– zadeklarował. 

Prezes Austriackiego Związku Austriackiego, Peter Schröcksnadel, nie ukrywa swojego niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. „Chcę przekazać sprawę do adwokata, to szczyt bezczelności. Mam wrażenie, że Państwowa Agencja szuka „kozła ofiarnego” i kontrolerzy koniecznie chcą kogoś złapać. Z Thomasem to była  wyjątkowa sytuacja i te wydarzenia nie mają żadnych podstaw.”– skomentował Schröcksnadel

źródło: kleinezeitung.at

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz