AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA SEZON 2013/2014

AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA SEZON 2013/2014

img 5358 - AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA SEZON 2013/2014

Niewiele ponad miesiąc przed rozpoczęciem sezonu Pucharu Świata Pań poznaliśmy skład poszczególnych kadr narodowych Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że dla pań jest to pierwszy w historii sezon olimpijski.

 

Wraz z początkiem ostatniej fazy przygotowań do zimy, Amerykanie podali nazwiska zawodniczek poszczególnych zespołów. Obyło się bez niespodzianek. W kadrze A znalazła się tylko Mistrzyni Świata Sarah Hendrickson.

Najlepsza Amerykanka aktualnie przechodzi rehabilitację po urazie kolana, jakiego doznała w sierpniu w Obersdorfie. Mimo, że dopiero stawia pierwsze samodzielne kroki bez specjalnego stabilizatora, jest zadowolona z przebiegu rekonwalescencji, zapewnia że jej ciało odpowiednio reaguje i nie doszło do żadnych komplikacji. Hendrickson jest bardzo zdeterminowana, by oddać pierwsze skoki w pierwszej połowie stycznia i dostać szansę od trenerów na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie.

Van Lindsey S.Piwowar - AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA SEZON 2013/2014

W kadrze B znalazły się Jessica Jerome i weteranka skoków Lindsey Van, która tak podsumowała nastawienie zespołu przed zimą: „Jako drużyna i jako indywidualni sportowcy nie możemy się doczekać początku tego sezonu. Nie będzie łatwo, ponieważ jest to nasz pierwszy sezon olimpijski, ale nadal będziemy ciężko trenować, przygotowywać się, a poza tym, jak każdego roku, dobrze się bawić.”

 

Również trener kadry narodowej nie kryje swojej determinacji i zaangażowania w przygotowania drużyny: „Naszym celem jest, aby więcej naszych zawodniczek kończyło konkursy na podium. Chcemy dobrze rozpocząć ten sezon, by forma zawodniczek była stabilniejsza, aby były w możliwie jak najlepszej dyspozycji, w stu procentach gotowe na igrzyska” – powiedział Paolo Bernardi.

 

Skład żeńskiej kadry narodowej USA na sezon 2013-2014:

  • Kadra A: Sarah Hendrickson
  • Kadra B: Lindsey Van, Jessica Jerome
  • Kadra C (Puchar Świata): Abby Hughes, Alissa Johnson
  • Kadra C (Puchar Kontynentalny): Nina Lussi, Nita Englund
  • Grupa rozwojowa: Emilee Anderson, Manon Maurer

 

jerome jessica s.piwowar - AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA SEZON 2013/2014

Kto pojedzie na Olimpiadę?

Wiadomo już, że kadra olimpijska będzie liczyła cztery zawodniczki. Jedno miejsce otrzyma zwyciężczyni próbnych zawodów, które odbędą się 28-29 grudnia w Park City w stanie Utah. Kolejne trzy zapewnią sobie panie zajmujące 19 lub 20 stycznia najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Sarah, jako liderka zespołu ma szanse na wyjazd nawet jeśli nie uzbiera żadnych pucharowych punktów.

 

Źródło: berkutschi.com / olympictalk.nbcsports.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz