LOTOS  JEDENASTY ROK Z POLSKIM ZWIĄZKIEM NARCIARSKIM

LOTOS JEDENASTY ROK Z POLSKIM ZWIĄZKIEM NARCIARSKIM

lotos2 - LOTOS  JEDENASTY ROK Z POLSKIM ZWIĄZKIEM NARCIARSKIM

30 października 2013 roku, na sto dni przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Polski Związek Narciarski podpisał umowę z Grupą LOTOS, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa na kolejny sezon. Dotychczasowe dziesięć lat współpracy obfitowało w sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej i pozwoliło na systematyczny rozwój polskiego narciarstwa.

Współpraca zapoczątkowana w 2003 roku to wzorowy przykład udanej synergii sportu i biznesu, gdzie główny nacisk położony został na uzyskanie maksymalnych efektów sportowych i sponsoringowych. Umowa sponsorska z Grupą LOTOS zapewnia szkolenie kadr narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego na najwyższym światowym poziomie oraz umożliwia nagradzanie zawodników za wybitne osiągnięcia. Wielokrotnie Grupa LOTOS była także sponsorem międzynarodowych zawodów narciarskich organizowanych w Polsce (m.in. LOTOS Poland Tour w skokach narciarskich w 2011 roku w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem oraz FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle w latach 2010, 2012 i 2013).

Następcy Mistrza

Współpraca PZN i Grupy LOTOS nie dotyczy tylko polskich gwiazd sportów zimowych. To również realizowany nieprzerwanie od dziewięciu sezonów Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza”.

– To już jedenasty sezon, w którym sponsorem generalnym PZN będzie Grupa LOTOS – podkreśla Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – Podpisanie tej umowy to kolejny etap naszej dynamicznie rozwijającej się współpracy. Grupa LOTOS nie tylko wspiera szkolenie kadr PZN, finansuje realizację Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza”, czyli jednego z najlepszych programów szkolenia młodzieży na świecie, ale także będzie wspierać organizację największych międzynarodowych imprez – Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem. Serdecznie dziękujemy Grupie LOTOS za konsekwentną współpracę od 11 lat. Z ich wsparciem możemy rozwijać polskie narciarstwo i osiągać wyniki na najwyższym światowym poziomie. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy zapewnią w najbliższym sezonie nie tylko Grupie LOTOS, ale także kibicom wiele miłych chwil, a zawody Pucharu Świata będą dobrą wizytówką naszego kraju.

Największy w historii

Z inicjatywy PZN w 2004 r. rozpoczęto wspólnie Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcji skoków narciarskich. Każdej zimy turnieje LOTOS Cup przyciągają setki młodych skoczków. Co rok Grupa LOTOS funduje stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków oraz kombinatorów norweskich. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich swoje umiejętności doskonalili już m.in. Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, czy Krzysztof Biegun. Dziś prawie wszyscy zawodnicy kadr skoków narciarskich i kombinacji norweskiej to wychowankowie tego programu.

-Zaufaliśmy młodym narciarzom, ich trenerom i na dobre rezultaty nie trzeba było długo czekać– przyznaje Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.. Wspólnie z PZN stworzyliśmy efektywne mechanizmy wspierające dynamiczny rozwój sportu w Polsce. I dlatego dzięki ciężkiej pracy udało się nam wykształcić grupę doskonałych zawodników, godnie reprezentujących Polskę i zdobywających mistrzowskie tytuły. Możemy dziś śmiało powiedzieć, że ten społeczno – sportowy Program, który prowadzimy od lat to pasmo sukcesów oraz absolutny wzór transparentności i skuteczności. Idąc dalej tą drogą podejmujemy kolejne wyzwania jak choćby wsparcie rozwoju młodych piłkarzy w całym województwie pomorskim i miejscowościach ościennych. To nasza społeczna misja i odpowiedzialność.

W ciągu minionych dziesięciu lat współpracy Grupy LOTOS z PZN polscy narciarze wywalczyli m.in.:

– 6 medali olimpijskich (cztery Justyna Kowalczyk i dwa Adam Małysz),
– 11 cennych krążków podczas mistrzostw świata seniorów w narciarstwie klasycznym (Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, drużyna skoczków narciarskich),
– 17 medali mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym (w tym aż sześciokrotnie drużyna skoczków narciarskich – w latach 2004,2005,2008,2009,2012 oraz 2013),
– 4 medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy,
– 5 Kryształowych Kul za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jedno drugie miejsce i trzy trzecie lokaty,
– 50 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata (27 w biegach oraz 23 w skokach), 4 triumfy w prestiżowym Tour de Ski, 22 wygrane w Letniej Grand Prix w skokach oraz wiele innych w zawodach niższej rangi.

Informacja prasowa PZN

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz