NASTĘPNE SEZONY BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN?

NASTĘPNE SEZONY BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN?

Hinterzarten Adlerschanze Rothaus Schanze fot.M.Grzywa - NASTĘPNE SEZONY BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN?

Znany jest już wstępny kalendarz Letniej Grand Prix 2014 oraz Pucharu Świata na sezony 2014/15 i 2015/16. Niespodzianką może być fakt, że zawody LGP w Hinterzarten stoją pod dużym znakiem zapytania.

Wstępny kalendarz przyszłorocznego LGP, opublikowany przez Międzynarodową Federację Narciarską zawiera wiele niespodzianek, a największą z nich jest fakt, że Hinterzarten może nie być jednym z gospodarzy zawodów. To szwarcwaldzkie miasto uważane jest za kolebkę letnich skoków narciarskich, w którym corocznie przez ponad 30 lat rozgrywane były zawody.

Zmiany w kalendarzu są nadal możliwe, ale ta wiadomość może być zaskoczeniem dla organizatorów z Hinterzarten. Z myślą o kolejnej imprezie w 2014 powinno dokonać się zmian personalnych w komitecie organizacyjnym, który mimo dotacji gminnych (80.000 Euro) zanotował niewielki deficyt.

Hinterzarten Adlerschanze Rothaus Schanze fot.S.Piwowar - NASTĘPNE SEZONY BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN?

Według wstępnego harmonogramu zawodów, podczas przyszłorocznego lata przeprowadzonych będzie tylko 12 konkursów. Dla porównania, podczas minionego lata rozegranych było 15 konkursów. Widać zatem, że Hinterzarten zostało skreślone, a nie zamienione.

Oprócz wstępnych planów LGP 2014, FIS również opublikował wstępny terminarz na sezon 2014/2015 oraz 2015/2016. W ramach tego długoterminowego kalendarza, zaplanowanych jest jednak kilka zmian i niespodzianek.

Zarówno we wstępnych planach Pucharu Świata Pań w sezonie 2014/2015, jak i podczas letniej rywalizacji, brakuje także zawodów w Hinterzarten. Podczas jednego z tych dwóch weekendów, zawody na pewno odbędą się w Niemczech, ale jeszcze nie wiadomo gdzie.

Warto zauważyć, że w nadchodzącym sezonie Hinterzarten jeszcze będzie miejscem zawodów z cyklu PŚ Pań (21-22 grudnia 2013 r.).

Źródło: DSV / FIS

Podziel się:

Dodaj komentarz