You are currently viewing DYREKTOR SPORTOWY NORWESKIEJ KADRY O CELACH NA NADCHODZĄCY SEZON

DYREKTOR SPORTOWY NORWESKIEJ KADRY O CELACH NA NADCHODZĄCY SEZON

norwegowie s.piwowar - DYREKTOR SPORTOWY NORWESKIEJ KADRY O CELACH NA NADCHODZĄCY SEZONNorwegowie po objęciu kadry przez Alexandra Stoeckla wrócili na szczyt. Anders Bardal został mistrzem świata i sięgnął po Krzyształową Kulę. Także dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich z Norweskiego Związku Narciarskiego nie kryje oczekiwań, jakie ma wobec drużyny skoczków.

Zeszły sezon był dla nas wyjątkowo udany, ale chcemy osiągnąć jeszcze więcej. Jestem przekonany, że na tym etapie przygotowań jeszcze nigdy nie byliśmy w tak dobrej formie jak obecnie.” - powiedział bardzo zadowolony Clas Brede Brathen.


Jak już wiemy Norweski Związek Narciarski przedłużył kontrakt z austriackim szkoleniowcem do IO w Koreii czyli do 2018 roku. W tym nadchodzącym sezonie, który obfituje w wiele ważnych imprez apetyt norweskich związkowców oraz kibiców zaostrza się coraz bardziej. Medal igrzysk olimpijskich, medal Mistrzostw Świata w lotach czy może Krzyształowa Kula, które z tych trofeów ma trafić w ręce skoczka ze Skandynawii?
Chcemy walczyć o medale we wszystkich imprezach. Aby to osiągnąć, nasi zawodnicy muszą systematycznie zajmować najwyższe lokaty w zawodach Pucharu Świata. Tylko w taki sposób uda nam się zdobyć niezbędną pewność siebie, a to może okazać się kluczowym elementem podczas najważniejszych imprez.” - kontynuuje Brathen.

Cele zostały postawione bardzo jasno: „Dwa, trzy medale, w tym jeden złoty na Igrzyskach, dwa medale Mistrzostw Świata w Lotach, podium klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.
Brathen doskonale zdaje sobie sprawę, że poza Norwegami są także inni znakomici zawodnicy i spodziewa się bardzo zaciętej walki. „Myślę, że w siłę urosną jeszcze bardziej Polska, czy Niemcy, a Austriacy będą szukali rewanżu za ostatni sezon. Jest jeszcze Simon Ammann, który na pewno da z siebie wszystko w walce o olimpijskie złoto.”

 

berkutschi.com

Dodaj komentarz