You are currently viewing ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

fiński zw narciarski - ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

Organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest wielkim prestiżem. Fiński Związek Narciarski zastanawia się nad kandydaturą do organizacji Igrzysk Olimpijskich w Finlandii w 2026 roku.

Prezes Fińskiego Związku Narciarskiego, Jukka-Pekka Vuori wraz z Fińskim Komitetem Olimpijskim zaproponował aby fińskie miasto wraz z partnerem ze Szwecji bądź Norwegii stanęło do wyścigu o organizację największej imprezy sportowej 2026 roku.

-„Myślę, że byłaby to dla nas wielka rzecz, okazja do zaprezentowania się z dobrej strony. Powinniśmy połączyć siły wraz z naszymi sąsiadami aby zgłosić wspólną kandydaturę"- powiedział Vuori dla portalu yle.fi.

Prezes jest przekonany, że Finlandia będzie miała duże szanse na zorganizowanie tego typu imprezy sportowej. Fińskim miastem, które miałoby się ubiegać o kandydaturę mają być Helsinki, które w 1952 roku organizowały Letnie Igrzyska Olimpijskie. Potencjalnym partnerem dla fińskiej stolicy byłoby norweskie Lillehammer.

Nie wszystko jednak wydaje się takie łatwe. Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Peter Tallberg, wypowiedział się w tej kwestii:

- „Na pewno jest to ciekawa propozycja, jednak należy pamiętać, że Szwecja i Norwegia już myślą nad organizacją Igrzysk Olimpijskich. Szwedzi i Norwegowie są w stanie samodzielnie ubiegać się o organizację takiego wydarzenia. Wiedząc, że Finlandia nie ma wystarczającej ilości wysokich gór, musi pomyśleć o partnerze z sąsiedztwa. Jednak patrząc na historię ubiegania się Finlandii o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich podchodzę do tego sceptycznie. Myślę, że na dzień dzisiejszy lepiej by było gdyby Finlandia pozostała w kwestii organizowania Mistrzostw Świata m.in. w narciarstwie klasycznym , hokeju na lodzie."

Źródło: yle.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz