ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

fiński zw narciarski - ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2026 W FINLANDII?

Organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest wielkim prestiżem. Fiński Związek Narciarski zastanawia się nad kandydaturą do organizacji Igrzysk Olimpijskich w Finlandii w 2026 roku.

Prezes Fińskiego Związku Narciarskiego, Jukka-Pekka Vuori wraz z Fińskim Komitetem Olimpijskim zaproponował aby fińskie miasto wraz z partnerem ze Szwecji bądź Norwegii stanęło do wyścigu o organizację największej imprezy sportowej 2026 roku.

-„Myślę, że byłaby to dla nas wielka rzecz, okazja do zaprezentowania się z dobrej strony. Powinniśmy połączyć siły wraz z naszymi sąsiadami aby zgłosić wspólną kandydaturę”– powiedział Vuori dla portalu yle.fi.

Prezes jest przekonany, że Finlandia będzie miała duże szanse na zorganizowanie tego typu imprezy sportowej. Fińskim miastem, które miałoby się ubiegać o kandydaturę mają być Helsinki, które w 1952 roku organizowały Letnie Igrzyska Olimpijskie. Potencjalnym partnerem dla fińskiej stolicy byłoby norweskie Lillehammer.

Nie wszystko jednak wydaje się takie łatwe. Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Peter Tallberg, wypowiedział się w tej kwestii:

– „Na pewno jest to ciekawa propozycja, jednak należy pamiętać, że Szwecja i Norwegia już myślą nad organizacją Igrzysk Olimpijskich. Szwedzi i Norwegowie są w stanie samodzielnie ubiegać się o organizację takiego wydarzenia. Wiedząc, że Finlandia nie ma wystarczającej ilości wysokich gór, musi pomyśleć o partnerze z sąsiedztwa. Jednak patrząc na historię ubiegania się Finlandii o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich podchodzę do tego sceptycznie. Myślę, że na dzień dzisiejszy lepiej by było gdyby Finlandia pozostała w kwestii organizowania Mistrzostw Świata m.in. w narciarstwie klasycznym , hokeju na lodzie.”

Źródło: yle.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz