You are currently viewing MARTIN KOCH ZAPOWIADA WALKĘ o POWRÓT DO CZOŁÓWKI PUCHARU ŚWIATA

MARTIN KOCH ZAPOWIADA WALKĘ o POWRÓT DO CZOŁÓWKI PUCHARU ŚWIATA

Koch Martin S.Piwowar - MARTIN KOCH ZAPOWIADA WALKĘ o POWRÓT DO CZOŁÓWKI PUCHARU ŚWIATA

Martin Koch to jeden z dobrze znanych kibicom, doświadczonych austriackich zawodników, który w ostatnim roku w zmaganiach Pucharu Świata nie prezentował się najlepiej. Wiązało się to ze słabszą formą wybitnego „lotnika”, a także z tym, że w kadrze trenera Pointnera znalazło się miejsce dla młodszych, utalentowanych skoczków.

 

Medalista Mistrzostw Świata w lotach narciarskich z Vikersund (2012 r.) miał też ostatnio problemy zdrowotne – musiał trenować ostrożniej z powodu bólu pleców. Warto przypomnieć, że już kilka lat temu miał z tego powodu przerwę w skokach, zastanawiał się nawet nad zakończeniem sportowej kariery. 

Pod koniec października Koch trenował na Bergisel w Innsbrucku i był usatysfakcjonowany z rezultatów tego zgrupowania. „Byłem bardzo zadowolony, że mogłem znowu skakać. To było jedno z moich ostatnich zgrupowań w sezonie letnim, i z tego powodu chciałem go zakończyć z dobrymi emocjami. Nadal czuję ból, jednak podczas skoków było wszystko w porządku, treningi fizyczne również zrobiły bardzo dobrą robotę. Dostałem sporo energii na długą zimę i jestem 'głodny’ pierwszych skoków na śniegu. Nie mogę się doczekać startów.” – mówi Koch.

Koch Martin Planica lot S.Piwowar - MARTIN KOCH ZAPOWIADA WALKĘ o POWRÓT DO CZOŁÓWKI PUCHARU ŚWIATA

31-letni Austriak zdaje sobie jednak sprawę, że przebicie się do kadry A swojego kraju, będzie dla niego trudnym zadaniem. „Niestety nie będę uczestniczył w inauguracji sezonu Pucharu Świata w tym roku. Do startu będzie dopuszczonych tylko 6 naszych zawodników, a ja nie jestem jednym z nich. Mogę jednak wywalczyć sobie powrót na to miejsce poprzez moje starty w Pucharze Kontynentalnym. Nie jest tak, jak to sobie zaplanowałem, ale zrobię wszystko, aby wrócić do czołówki PŚ.”

Koch przedstawił także swoje najbliższe plany treningowe, które są już bezpośrednio nastawione na nadchodzący sezon zimowy: „W czasie następnego tygodnia będę w Oberstdorfie, gdzie wykonam swoje ostatnie skoki na igielicie. Później – w połowie listopada – będziemy mieć nasze pierwsze zgrupowanie na śniegu w Norwegii.”

Koch Martin Planica S.Piwowar - MARTIN KOCH ZAPOWIADA WALKĘ o POWRÓT DO CZOŁÓWKI PUCHARU ŚWIATA

Przypomnijmy, że w minionym sezonie zimowym, Martin Koch tylko trzykrotnie znalazł się w czołowej dziesiątce konkursów PŚ. W Innsbrucku był 10., a podczas lotów w Harrachovie 9. i 10. W generalnej klasyfikacji PŚ 2012/2013 zajął 29. miejsce, a w klasyfikacji lotów – 15., więc jak na specjalistę od „mamutów”, nie jest to satysfakcjonujący rezultat. W czasie tegorocznej Letniej Grand Prix wystartował tylko raz. W finałowych zmaganiach w Klingenthal zajął odległe - 39. miejsce.

Możliwości doświadczonego Austriaka może pokazywać liczba miejsc na podium PŚ (23, w tym 5 zwycięstw). Koch trzykrotnie był też drugim zawodnikiem generalnej klasyfikacji PŚ w lotach, czterokrotnie kończył sezon PŚ w czołowej dziesiątce. Przyszły sezon zimowy pokaże, w którym kierunku pójdzie kariera jednego z najlepszych "lotników" XXI wieku.

Źródło: martinkoch.at / informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz