POLSKO-SŁOWACKA KANDYDATURA DO ORGANIZACJI IGRZYSK 2022 ZGŁOSZONA

POLSKO-SŁOWACKA KANDYDATURA DO ORGANIZACJI IGRZYSK 2022 ZGŁOSZONA

Centrum.Olimpijskie PKOl B.Leja - POLSKO-SŁOWACKA KANDYDATURA DO ORGANIZACJI IGRZYSK 2022 ZGŁOSZONA

W dzisiejszym dniu w Centrum Olimpijskim PKOl została zorganizowana konferencja prasowa, na której oficjalnie poinformowano, że Polski Komitet Olimpijski jeszcze tego samego dnia wyśle do siedziby MKOl w Lozannie wniosek aplikacyjny, który oznacza, że Kraków jest miastem zgłaszającym się do organizacji  XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich i XIII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w 2022 roku.

 

Wiadomość tą przekazali obecni na konferencji: prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki i jego słowacki odpowiednik – František Chmelar. Towarzyszyli im: minister sportu i turystyki Joanna Mucha, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022 – poseł Jagna Marczułajtis-Walczak oraz przedstawiciele ambasady Republiki Słowackiej w Polsce. Jak wiemy, wspólna – polsko-słowacka kandydatura wiąże się z tym, że konkurencje alpejskie miałyby się odbyć po słowackiej stronie Tatr.

Film wideo z konferencji można zobaczyć TUTAJ.

Swoje kandydatury złożyli także: Ałma-Ata (Kazachstan) oraz Pekin/Zhangjiakou (Chiny). Zdecydowani do złożenia odpowiednich dokumentów są także: Lwów (Ukraina) i Oslo (Norwegia). Wciąż nie jest pewna kandydatura Monachium (Niemcy). Decyzja o tym, kto zostanie organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku zostanie podjęta 31 lipca 2015 roku  w Kuala Lumpur, podczas tajnego głosowania w czasie sesji MKOl. 

Źródło: pkol.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz