ZIMA PEŁNA KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCE

ZIMA PEŁNA KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCE

Wisla Malinka fot.Anna.Cis - ZIMA PEŁNA KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCE

Zimowy sezon skoków narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Dla Polski będzie to czas obfitujący w różnego rodzaju zawody. Skocznie w Wiśle-Malince oraz Szczyrku-Skalitem przeszły już wszelkie potrzebne prace remontowe i konserwatorskie przed nadchodzącą zimą, m.in. sprawdzono system mrożenia torów, wyciąg czy naśnieżanie skoczni.

 

Podczas zbliżającego się sezonu, polskie skocznie będą często gościły skoczków. Wszystko rozpocznie się już 26 grudnia na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Wówczas przeprowadzony zostanie coroczny, świąteczny konkursu indywidualny o randze Mistrzostw Polski. Ich kontynuacja odbędzie się w dniach 28-30 marca 2014 r., czyli tuż po zakończeniu PŚ. Skoczkowie o tytuł Mistrza Polski będą rywalizowali wówczas na skoczni w Wiśle i Szczyrku.

Szczyrk Skalite zima A.Sierotnik - ZIMA PEŁNA KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCE

Kolejną z imprez rozegraną na polskich skoczniach, będzie LOTOS Cup, który zainaugurowany zostanie w dniach 28-30 grudniu w Szczyrku. Kolejne etapy cyklu odbędą się kolejno 18 stycznia w Zagórzu, 24-26 stycznia w Wiśle oraz od 28 stycznia do 2 lutego w Zakopanem, gdzie również będzie miał miejsce finał w dniach 14-16 marca.

Na skoczni w Wiśle i Zakopanem będziemy mogli podziwiać międzynarodową rywalizację w ramach Pucharu Kontynentalnego. Na wiślański obiekt skoczkowie zawitają w dniach 4-5 stycznia, a na Wielką Krokiew 8-9 marca. Na styczeń zaplanowany jest również Puchar Wisły (6 stycznia), dwa konkursy z cyklu FIS Cup w Zakopanem (11-12 stycznia) oraz trzy konkursy, w tym drużynowy, w ramach
kibice zakopane BL - ZIMA PEŁNA KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCEPucharu Świata. Międzynarodowa elita zaprezentuje się podczas tej imprezy 16 stycznia w Wiśle Malince, a w dniach 18-19 na zakopiańskim obiekcie. 
W połowie lutego (10-15 lutego) na obiektach w Wiśle i Szczyrku odbędą się konkursy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady MłodzieżyW dniach 6-7 marca rozegrana zostanie druga polska odsłona Pucharu Karpat. Tym razem gospodarzem będzie Zakopane.

PEŁNY KALENDARZ KONKURSÓW SKOKÓW NARCIARSKICH w POLSCE (ZIMA 2013/2014)

Warto również przypomnieć, że w nadchodzącym sezonie, fanów skoków narciarskich czeka również Uniwersjada w Val di Fiemme (grudzień), Mistrzostwa Świata Juniorów (przełom stycznia i lutego), Igrzyska Olimpijskie w Soczi (luty) oraz Mistrzostwa Świata w lotach w Harrachovie (14-16 marca).

Źródło: informacja własna / berkutschi.com

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz