MORGENSTERN TRENUJE Z KADRĄ NARODOWĄ

MORGENSTERN TRENUJE Z KADRĄ NARODOWĄ

Morgenstern Thomas 2 S.Piwowar - MORGENSTERN TRENUJE Z KADRĄ NARODOWĄ

Mistrz olimpijski i wieloletni as drużyny austriackiej, Thomas Morgenstern, rozpoczął treningi z narodową drużyną. Na dość późne dołączenie do kadry złożyło się kilka czynników.

Morgenstern pojawił się w reprezentacyjnym gronie podczas ostatniego treningu na skoczniach w Karyntii. Skoczek przeżywa trudne chwile, spowodowane rozstaniem z wieloletnią partnerką oraz kontuzją kolana. – Rozstanie z Cristiną nie wpłynęło dobrze na moją motywację – przyznał w rozmowie z „Tirorel Tageszeitung”. Skoczek, rozważał nawet rezygnację ze skoków, jednak motywacja do treningów okazała się silniejsza. Przypomnijmy, że Morgenstern nie stawił się jeszcze na kontroli antydopingowej, o czym pisaliśmy tutaj.

Zawodnik nie poddaje się, główną motywacją są igrzyska olimpijskie w Soczi. Morgenstern wraca pamięcią do konkursu z przed ośmiu lat, kiedy jako austriacki młodzian zachwycił świat triumfując w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w Pragelato.

Teraz, na kilka tygodni przed pucharowa inauguracją, „ładuje akumulatory” w hiszpańskiej Teneryfie. Trenuje tam pod okiem Heinza Kuttina. Pierwsze skoki na śniegu skoczek odda tuż przed rozpoczęciem sezonu. 

źródło: kleinezeitung. at/ informacja własna

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz