FINOWIE w ROVANIEMI WYŁONIĄ „CZWÓRKĘ” NA KLINGENTHAL

FINOWIE w ROVANIEMI WYŁONIĄ „CZWÓRKĘ” NA KLINGENTHAL

Muotka Olli fot.S.Piwowar - FINOWIE w ROVANIEMI WYŁONIĄ "CZWÓRKĘ" NA KLINGENTHAL

Fińscy skoczkowie kadry narodowej rozpoczęli własnie pierwsze zgrupowanie na śniegu w tym sezonie. Miejscem treningów są obiekty w Rovaniemi, gdzie od wczoraj przygotowane są dwa obiekty – K-64 i K-90. Jak się dowiedzieliśmy, aktualna dyspozycja poszczególnych zawodników będzie kluczowym elementem podczas wyboru kadry Finlandii na inaugurację PŚ w Klingenthal.

 

Finowie są pierwszą drużyną, która ma już okazję poskakać w warunkach zimowych, jakie panują właśnie na Ounasvaaran hyppyrimäki w miejscowości Rovaniemi, znajdującej się pod północnym kołem podbiegunowym. Ekipa w składzie: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Janne Happonen, Sami Heiskanen, Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Olli Muotka – szlifuje formę pod okiem trenera kadry – Pekki Niemelä. 

Wiemy też, że w czasie nadchodzącego weekendu odbędą się tam wewnętrzne fińskie zawody, po których wyłoniona zostanie czwórka zawodników, która wystąpi w Klingenthal podczas inauguracji sezonu. Powinna być to zatem mobilizacja dla każdego ze skoczków, gdyż żaden z nich nie może być jeszcze pewny miejsca w składzie. Do Niemiec mają udać się tylko zawodnicy, którzy na ten moment zaprezentują się najlepiej.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz