AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE ZOSTAŁY BEZ TRENERA

AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE ZOSTAŁY BEZ TRENERA

usa skijumping team ladies - AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE ZOSTAŁY BEZ TRENERASensacyjna wiadomość dotarła do nas z ekipy amerykańskich skoczkiń. Trener kadry narodowej – Paolo Bernardi – zrezygnował ze stanowiska. Tym samym na kilkanaście dni przed rozpoczęciem sezonu olimpijskiego, Sarah Hendrickson i jej koleżanki są oficjalnie bez trenera kadry.

 

Włoski trener Amerykanek obwieścił tą decyzję słowami: „Drodzy przyjaciele i fani skoków narciarskich, oficjalnie od dzisiaj nie jestem już trenerem kadry kobiet Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich. Rezygnuję z powodów osobistych, była to bardzo trudna decyzja. Nadal kocham i będę śledził ten sport i mam nadzieję znaleźć wkrótce inną drużynę, która da mi motywację, aby zacząć od nowa.”

Bernardi potwierdził nam, że jest to jego własna decyzja i dodał: „To moja osobista decyzja spowodowana pewnym sporym problemem, którego nie byłem w stanie rozwiązać.”

To dość niespodziewana wiadomość, tym bardziej, że współpraca w ramach żeńskiej kadry USA wydawała się być wzorcowa. Przypomnijmy, że pod wodzą Bernardiego Sarah Hendrickson zdobyła Kryształową Kulę za Puchar Świata w sezonie 2011/2012 oraz została Mistrzynią Świata w Val di Fiemme w 2013 roku. Żeńska drużyna Stanów Zjednoczonych była też najlepsza w Pucharze Narodów zarówno w sezonie 2011/12, jak i ostatnim – 2012/13.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz