You are currently viewing SKŁAD AUSTRIAKÓW NA PŚ w KLINGENTHAL

SKŁAD AUSTRIAKÓW NA PŚ w KLINGENTHAL

script>ander fot.S.Piwowar - SKŁAD AUSTRIAKÓW NA PŚ w KLINGENTHAL

Sześciu zawodników z Austrii pojedzie do Klingenthal, na zawody rozpoczynające nowy sezon Pucharu Świata. Wśród nich zabraknie Martina Kocha i Michaela Hayböcka.

 

Po zgrupowaniu w Innsbrucki, Alexander Piontner podał skład swojej drużyny na początek sezonu. W skład szczęśliwej szóstki weszli: Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Manuer Fettner, Andreas Kofler i Stefan Kraft. Ten ostatni, po wewnętrznych rozgrywkach, zajął miejsce Michaela Hayböcka, który wraz z Martinem Kochem nowy sezon rozpocznie zawodami w ramach Pucharu Kontynentalnego.

Kraft Stefan Oslo fot.S.Piwowar - SKŁAD AUSTRIAKÓW NA PŚ w KLINGENTHAL

"Jestem bardzo zadowolony z przygotowań, zwłaszcza w ostatnim czasie. Klingenthal jest znaną nam skocznią, czujemy się tam bardzo dobrze" – powiedział Pointner, który jest optymistycznie nastawiony do nadchodzącej zimy.

"Moim celem jest zaskoczyć i namieszać w czołówce. Miejsce w najlepszej dziesiątce byłoby całkiem miłe, dlatego pracuję nad tym i cieszę się, że zima wreszcie się zaczyna" – zapewnił młody Austriak – Stefan Kraft, który zajął miejsce bardziej doświadczonych kolegów w kadrze.

Loitzl Wolfgang Zako S.Piwowar - SKŁAD AUSTRIAKÓW NA PŚ w KLINGENTHAL

Dla Wolfganga Loitzla będzie to z kolei 17. sezon w PŚ, ale on także jest podekscytowany i czeka już na starty. "Każdego roku są nieznane czynniki, czy konkurencja jest silna, czy jest nowy 'materiał'. Wszyscy zapewne próbowali poprawić technikę. Już w pierwszych zawodach będzie można zobaczyć jak silna jest konkurencja. Myślę, że jesteśmy zespołowo dobrze przygotowani i ja osobiście też zrobiłem kilka poprawek". Doświadczony Austriak dodał: "Ostatni trening w Innsbrucku wziąłem jako start w zimę, choć znów skakaliśmy na matach. Poszło lepiej niż na koniec lata, więc jestem spokojniejszy. Miałem solidne skoki i dlatego się cieszę, że w końcu się zacznie. Nie jest problemem fakt, że do Klingenthal pojedziemy bez skoków na śniegu".

Źródło: berkutschi.com / skispringen.com

 

 

 

Dodaj komentarz