You are currently viewing JESSICA JEROME: „CHCEMY WIĘCEJ MISTRZOSTW i LOTÓW NARCIARSKICH DLA KOBIET”

JESSICA JEROME: „CHCEMY WIĘCEJ MISTRZOSTW i LOTÓW NARCIARSKICH DLA KOBIET”

Jerome Jessica Oslo 2 fot.S.Piwowar - JESSICA JEROME: "CHCEMY WIĘCEJ MISTRZOSTW i LOTÓW NARCIARSKICH DLA KOBIET"Jessica Jerome jest jedną z najważniejszych postaci żeńskich skoków narciarskich w USA. Obok Sary Hendrickson i Lindsey Van stanowi o sile amerykańskiego zespołu. 26-letnia skoczkini odważnie mówi też o potrzebie jeszcze większego rozwoju skoków narciarskich kobiet. „Chcemy mieć więcej konkursów olimpijskich, więcej imprez mistrzowskich oraz konkursy w lotach narciarskich” – postuluje.

 

Jerome aż 23-krotnie znajdowała się na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego, a raz w karierze stała na podium konkursu Pucharu Świata. Było to w lutym 2012 roku w Hinterzarten, gdzie była trzecia. W obliczu nadchodzącej zimy zapowiada: „Bardzo chciałabym stanąć kilka razy na podium konkursów Pucharu Świata. Wiem, że jeśli wchodząc w ten sezon zdobędę miejsca na podium, których oczekuję, późniejsze starty będą dla mnie łatwiejsze.”

Jerome Jessica lot S.Piwowar - JESSICA JEROME: "CHCEMY WIĘCEJ MISTRZOSTW i LOTÓW NARCIARSKICH DLA KOBIET"Amerykanka zapewnia, że wciąż czeka na największe sukcesy: „Punkt kulminacyjny mojej kariery jest wciąż przede mną. Oczywiście mam już za sobą parę radosnych chwil, ale mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.”

Zapytana, co chciała by osiągnąć, zanim zakończy swoją sportową karierę, wymieniła trzy rzeczy: „Chciałabym móc powiedzieć, że wzięłam udział w Igrzyskach Olimpijskich, że skoczyłam ze skoczni mamuciej i poleciałam ponad 200 metrów oraz że zdobyłam Mistrzostwo Świata wraz z moją drużyną. Na MŚ nie ma jeszcze konkursu drużynowego kobiet, więc jeśli zostanie dodany – chcę go wygrać.”

Warto wspomnieć, że Jessica Jerome obchodzi swoje urodziny 8 lutego, czyli właśnie podczas Jerome Jessica Oslo fot.S.Piwowar - JESSICA JEROME: "CHCEMY WIĘCEJ MISTRZOSTW i LOTÓW NARCIARSKICH DLA KOBIET"trwania Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Dobry występ w Rosji byłby zatem znakomitym prezentem urodzinowym, który może sama sobie sprawić.

Amerykańska skoczkini, obok koleżanki z drużyny – Lindsey Van – jest jedną z największych zwolenniczek rozwoju skoków narciarskich kobiet na równi ze skokami mężczyzn.

„Mężczyźni mają trzy konkursy olimpijskie [skocznie duża i normalna indywidualnie i skocznia duża drużynowo – przyp.red.], my mamy jeden [skocznia normalna indywidualnie – przyp.red.]. Trzymamy swoją stopę w drzwiach i będziemy jeszcze mocniej naciskać, aby dostać więcej konkursów olimpijskich, więcej imprez mistrzowskich oraz konkursy w lotach narciarskich” – mówi Jerome.

Źródło: parkrecord.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz