PŚ KLINGENTHAL 2013 – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA

PŚ KLINGENTHAL 2013 – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA

klingenthal vogtland.arena fot.vsc.klingenthal - PŚ KLINGENTHAL 2013 - ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA

Przed nami inauguracja Pucharu Świata w sezonie 2013/2014. Po raz pierwszy zima zacznie się na Vogtland Arenie (K-125 / HS-140) w niemieckim Klingenthal. Stanie się to wyjątkowo wcześnie, bo ponad tydzień przed końcem listopada. Przedstawiamy progam konkursu oraz składy poszczególnych kadr. Zapraszamy też do typowania najlepszych zawodników TUTAJ.

 

Program zawodów (+ relacje, transmisje):

  • 22 listopada 2013 (piątek):
    • 15:30 – oficjalny trening (2 serie)
    • 18:00 – kwalifikacje (Eurosport)
  • 23 listopada 2013 (sobota):
    • 15:00 – seria próbna
    • 16:00 – KONKURS DRUŻYNOWY (TVP1, Eurosport)
  • 24 listopada 2013 (niedziela):
    • 12:30 – seria próbna
    • 13:30 – KONKURS INDYWIDUALNY (TVP1, Eurosport)

Relacja tekstowa na żywo będzie dostępna za pośrednictwem portalu Berkutschi.com TUTAJ.

 

Lista startowa treningów i kwalifikacji:

BIB

Zawodnik

Kraj

1.

Martin Cikl

CZE

2.

Tomas Zmoray

SVK

3.

Ronan Lamy Chappuis

FRA

4.

Roberto Dellasega

ITA

5.

Marco Grigoli

SUI

6.

Chil-Ku Kang

KOR

7.

Alexey Pschelnitsev

KAZ

8.

Nico Polychronidis

GRE

9.

Radik Zhaparov

KAZ

10.

Jernej Damjan

SLO

11.

Alexandre Mabboux

FRA

12.

Tomaz Naglic

SLO

13.

Hyun-Ki Kim

KOR

14.

Marat Zhaparov

KAZ

15.

Heung-Chul Choi

KOR

16.

Ilmir Hazetdinov

RUS

17.

Volodymyr Veredyuk

UKR

18.

Seou Choi

KOR

19.

David Viry

FRA

20.

Janne Ahonen

FIN

21.

Mikhail Maksimochkin

RUS

22.

Pascal Kaelin

SUI

23.

Alexey Korolev

KAZ

24.

Krzysztof Biegun

POL

25.

Davide Bresadola

ITA

26.

Ole Marius Ingvaldsen

NOR

27.

Janne Happonen

FIN

28.

Jan Ziobro

POL

29.

Andrea Morassi

ITA

30.

Marinus Kraus

GER

31.

Jakub Janda

CZE

32.

Olli Muotka

FIN

33.

Stefan Hula

POL

34.

Yuta Watase

JPN

35.

Matjaz Pungertar

SLO

36.

Cestmir Kozisek

CZE

37.

Lauri Asikainen

FIN

38.

Antonin Hajek

CZE

39.

Gregor Deschwanden

SUI

40.

Maximilian Mechler

GER

41.

Vincent Descombes Sevoie

FRA

42.

Karl Geiger

GER

43.

Reruhi Shimizu

JPN

44.

Sebastian Colloredo

ITA

45.

Dawid Kubacki

POL

46.

Lukas Hlava

CZE

47.

Vladimir Zografski

BUL

48.

Denis Kornilov

RUS

49.

Stefan Kraft

AUT

50.

Manuel Fettner

AUT

51.

Andreas Wank

GER

52.

Daiki Ito

JPN

53.

Anders Fannemel

NOR

54.

Thomas Morgenstern

AUT

55.

Noriaki Kasai

JPN

56.

Rune Velta

NOR

57.

Dimitry Vassiliev

RUS

58.

Taku Takeuchi

JPN

59.

Andreas Wellinger

GER

60.

Maciej Kot

POL

61.

Andreas Kofler

AUT

62.

Jaka Hvala

SLO

63.

Piotr Żyła

POL

64.

Simon Ammann

SUI

65.

Jurij Tepes

SLO

66.

Wolfgang Loitzl

AUT

67.

Tom Hilde

NOR

68.

Jan Matura

CZE

69.

Michael Neumayer

GER

70.

Peter Prevc

SLO

71.

Robert Kranjec

SLO

72.

Severin Freund

GER

73.

Kamil Stoch

POL

74.

Anders Bardal

NOR

75.

Gregor Schlierenzauer

AUT

 

Składy kadr:

  • Austria: Manuel Fettner, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Antonin Hajek, Lukas Hlava, Jakub Janda, Martin Cikl, Cestmir Kozisek, Jan Matura
  • Estonia: Kaarel Nurmsalu
  • Finlandia: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Janne Happonen, Olli Muotka
  • Francja: Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis, Alexandre Mabboux, Nicolas Mayer
  • Grecja: Nico Polychronidis
  • Japonia: Kenshiro Ito, Noriaki Kasai, Kento Sakuyama, Reruhi Shimizu, Taku Takeuchi, Yuta Watase
  • Kanada:
  • Kazachstan: Alexey Korolev, Sabirzhan Muminov, Alexey Pchelnitsev, Marat Zhaparov, Radik Zhaparov
  • Korea Południowa: Heung-Chul Choi, Seou Choi, Chil-Ku Kang, Hyun-Ki Kim
  • Niemcy: Severin Freund, Karl Geiger, Marinus Kraus, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Andreas Wank, Andreas Wellinger
  • Norwegia: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Ole Marius Ingvaldsen, Andreas Stjernen, Rune Velta
  • Polska: Krzysztof Biegun, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła
  • Rosja: Ilmir Hazetdinov, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin, Aleksej Romashov, Ilja Rosliakov, Dimitry Vassiliev
  • Słowenia: Jernej Damjan, Jaka Hvala, Robert Kranjec, Tomaz Naglic, Peter Prevc, Matjaz Pungertar, Jurij Tepes
  • Słowacja: Tomas Zmoray
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Marci Grigoli, Pascal Kaelin
  • Ukraina: Volodymyr Veredyuk
  • Włochy: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Diego Dellasega, Roberto Dellasega, Andrea Morassi

 

Zaznaczmy, że są to składy ustalone na podstawie wysłanych wcześniej zgłoszeń, zatem mogą się one jeszcze zmieniać – będziemy je na bieżąco aktualizować.

 

Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Klingenthal po raz ósmy i dziewiąty. Regularnie zawody najwyższej rangi odbywają się tam od 2009 roku. W minionym sezonie (13 lutego 2013 r.) triumfował tam Jaka Hvala, przed Taku Takeuchim i Gregorem Schlierenzauerem.

 

Podia konkusów PŚ w Klingenthal w XXI wieku:

Data

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

07.02.2007

G. Schlierenzauer

S. Ammann

A. Małysz

11.02.2009

G. Schlierenzauer

A. Jacobsen

W. Loitzl

03.02.2010

S. Ammann

A. Małysz

G. Schlierenzauer

02.02.2011

K. Stoch

T. Morgenstern

S. Ammann

16.02.2012

konkurs odwołany

13.02.2013

J. Hvala

T. Takeuchi

G. Schlierenzauer

 

Przypomnijmy, że oficjalny rekord skoczni HS-140 w Klingenthal wynosi 146,5 metra i należy od 2011 roku do Michaela Uhrmanna, który zakończył juz sportową karierę.

 

Źródło: VSC Klingenthal / informacja własna

 

 

 

Podziel się: