ERIK RENMAELMO – NOWY TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKIŃ

ERIK RENMAELMO – NOWY TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKIŃ

img 5649 - ERIK RENMAELMO - NOWY TRENER AMERYKAŃSKICH SKOCZKIŃWiemy już kto zastąpi Paolo Bernardiego, który kilka dni temi zrezygnował z funkcji trenera żeńskiej kadry USA. Będzie to Norweg – Erik Renmaelmo, który będzie sprawował także funkcję koordynatora drużyny podczas zmagań w Pucharze Świata.

Renmaelmo jest byłym skoczkiem narciarskim, jednak jako zawodnik nie odnosił większych sukcesów. Przez ostatnie dwa lata był asystentem trenera kadry norweskich skoczkiń.

Dołączy on tym samym do Alana Alborna, który również pełni funkcję trenera kadry żeńskiej, jednak współpracuje on z amerykańskimi skoczkiniami przede wszystkim podczas treningów w Park City w Stanach Zjednoczonych. Jest on także kierownikiem sportowym całej drużyny.

„Erik doda drużynie dynamiki. Mamy szczęście, że możemy go powitać jako część zespołu w tym historycznym dla nas sezonie.” – powiedział Alborn i dodał, że Renmaelmo jest ceniony w świecie skoków narciarskich za zdolność nawiązywania dobrych kontaktów ze sportowcami oraz za dużą wiedzę dotyczącą sprzętu narciarskiego.

Wsparcie dla szkoleniowców wyraziła najbardziej doświadczona amerykańska skoczkini – Lindsey Van. „Alan i Erik to oddani i utalentowani trenerzy. Nasza drużyna ma do nich pełen zaufanie.” – zapowiedziała.

Dodatkowym plusem jest to, że Norweg zna dobrze obiekty w Lillehammer, gdzie już 6 listopada rozpocznie się sezon Pucharu Świata kobiet.

Tymczasem dyrektor wykonawczy Women’s Ski Jumping USA Team – Robbie Beck wyraził podziękowania wobec dotychczasowego trenera kadry – Paolo Bernardiego: „Paolo dołączył do długiej listy ważnych odób, które przyczyniły się do pozytywnych zmian w tej drużynie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego nowych przedsięwzięciach”.

Tak oto w kobiecej drużynie USA w skokach narciarskich kończy sie jeden etap – a zaczyna drugi. Już wkrótce przyjdzie nam zobaczyć, jaki będzie to miało wpływ na zawodniczki w sezonie olimpijskim.

Źródło: wsjusa.com

Podziel się:

Dodaj komentarz