PROBLEMY ZDROWOTNE KOUDELKI – NIE WYSTĄPI w KLINGENTHAL

PROBLEMY ZDROWOTNE KOUDELKI – NIE WYSTĄPI w KLINGENTHAL

koudelka roman hiza s.piwowar - PROBLEMY ZDROWOTNE KOUDELKI - NIE WYSTĄPI w KLINGENTHALRoman Koudelka, który początkowo znalazł się w składzie reprezentacji Czech na inauguracyjne zawody PŚ w Klingenthal – w Niemczech jednak nie wystąpi. Powodem jego absencji są problemy zdrowotne. Nie wiadomo jeszcze, kiedy 24-letni powróci do pucharowej rywalizacji.

 

Koudelka nie trenował na skoczni przez ostatnich pięć tygodni, a powodem tego był ból kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jak się okazuje, u Czecha wykryto ponadto wzrost częstości akcji serca.

Przyszłość Koudelki podczas sezonu olimpijskiego będzie znana w nadchodzących dniach. Jest pod stałą opieką lekarzy oraz fizjoterapeuty – Pavla Kolara. Jak się okazuje, problemy zdrowotne skoczka zaczęły się już w połowie października. Wtedy do podczas zgrupowania w Planicy, skoczek poczuł się źle. „Poszliśmy z nim do szpitala, został przebadany. Później zaczęły się bóle kręgów szyjnych. Nikt nie wie dlaczego.” – rozkłada bezradnie ręce trener Czechów – David Jiroutek.

Koudelka kilkukrotnie próbował powrócić do treningów od tego czasu, jednak ból kręgosłupa powracał i był zbyt uciążliwy. Stąd decyzja, o absencji zawodnika w Klingenthal. Zastąpić ma go Martin Cikl.

„Brak jednego z najlepszych zawodników w drużynie to niewątpliwie strata. Koudelka w lecie zaprezentował świetne występy, więc to dość przygnębiające, ponieważ nie wiadomo ile potrwa rehabilitacja. Trzeba mieć nadzieję, że wkrótce wszystko będzie już w porządku.” – powiedział czeski szkoleniowiec.

Źródło: sport.cz

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz