KONTUZJA NURMSALU – ESTOŃCZYK REZYGNUJE z KLINGENTHAL

KONTUZJA NURMSALU – ESTOŃCZYK REZYGNUJE z KLINGENTHAL

Nurmsalu Kaarel Oslo S.Piwowar - KONTUZJA NURMSALU - ESTOŃCZYK REZYGNUJE z KLINGENTHALKaarel Nurmsalu musi zrezygnować z udziału w zawodach  Pucharu Świata w Klingenthal. Powodem są silne bóle kręgosłupa. W związku z tym Estończyk nie zaprezentuje się podczas pucharowych inauguracji zimowego sezonu w Niemczech. 

 

22-letni zawodnik ponownie boryka się z problemami kręgosłupa. Półtora miesiąca temu po raz pierwszy odczuł silny ból pleców. W owym czasie Nurmsalu nie zwracał jednak na to uwagi: „W niektórych pozycjach odczuwałem ból, ale nie zwracałem na niego uwagi – nie jesteś sportowcem, jeśli gdzieś cię nie boli” – wyjaśnia Estończyk.

Podczas treningów za granicą, w cieplejszym klimacie, problemy zmniejszyły się, jednak po powrocie do Estonii i na zgrupowaniu w Rovaniemi (Finlandia) pojawiły się ponownie. Masaże, akupunktura i leki przeciwzapalne nie pomogły i ostatnie skoki treningowe w minioną środę zakończyły się totalną klęską. W porozumieniu z trenerem, Nurmsalu postanowił, że start w Pucharze Świata w Klingenthal nie ma sensu, a może być nawet zagrożeniem dla zawodnika.

Dokładna przyczyna problemów z plecami nie jest jeszcze znana. Lekarz prowadzący podejrzewa jednak, że może to być opóźniona konsekwencja wypadku motocyklowego, w którym estoński skoczek doznał kontuzji kręgu lędźwiowego.

Nurmsalu ma jednak nadzieję, że będzie mógł szybko wrócić na skocznię: „Chciałbym uczestniczyć w Turnieju Czterech Skoczni i oczywiście w Igrzyskach Olimpijskich”.

Źródło: skispringen-news.de

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz