You are currently viewing GORAN JANUS: „MEDAL OLIMPIJSKI JEST CICHYM MARZENIEM”

GORAN JANUS: „MEDAL OLIMPIJSKI JEST CICHYM MARZENIEM”

Kranjec Robert Zako S.Piwowar - GORAN JANUS: "MEDAL OLIMPIJSKI JEST CICHYM MARZENIEM"

Trener kadry słoweńskiej Goran Janus ocenił szanse swoich podopiecznych na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w Klingenthal. Biorąc pod uwagę potencjał skoczków, typy selekcjonera są co najmniej ostrożne.

Od dziś wiemy, w jakim składzie Słoweńcy rozpoczną sezon 2013/2014. Na Vogtland Arena zaprezentują się Robert Kranjec, Peter Prevc, Jernej Damjan, Jaka Hvala, Jurij Tepes, Matjaz Pungertara i Tomaz Naglic.

Poza nominacjami na pierwsze zawody PŚ, trener opowiedział dziennikarzom o słoweńskich szansach na obecny sezon. W odniesieniu do poprzedniego sezonu, kiedy skoczkowie dwumilionowego państwa zachwycali narciarski świat, obecne cele trenera wyglądają dość skromnie.

Chcielibyśmy trzykrotnie znaleźć się w czołowej „3”, pięciokrotnie w „6” i dziesięć razy w TOP 15” – ocenił w perspektywie całego sezonu Janus. Nie obyło się bez pytań o igrzyska olimpijskie. „Cichym marzeniem jest medal w Soczi”- dodał.

Siłę swojej drużyny Janus ocenia na piąte miejsce. W przeciągu sezonu Słoweńcy skoczkowie mają utrzymywać formę, by zaprezentować się z najlepszej strony w igrzyskach w Soczi i mistrzostwach świata w lotach w Harrachovie. Z tą ostatnią imprezą największe oczekiwania kierują się na najlepszego lotnika Słoweńców- Roberta Kranjca.

Ubiegłoroczny początek sezonu nie należał do najlepszych, zwłaszcza konkursy w Engelbergu i … Soczi. Teraz stawiam przede wszystkim na igrzyska i loty w Harrachovie” – powiedział najlepszy słoweński skoczek poprzedniego sezonu.

Hvala Jaka konferencja S.Piwowar - GORAN JANUS: "MEDAL OLIMPIJSKI JEST CICHYM MARZENIEM"„Moje skoki wciąż są niestabilne, nie jestem z nich zadowolony” – dodał z kolei Jaka Hvala, 20- latek, który był objawieniem poprzedniego sezonu.

W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego słoweńska czwórka zaprezentowała się solidnie. Poza Kranjcem trójka (Peter Prevc, Jurij Tepes, Matjaz Pungertar) przekraczała 130 metrów. Konkurs drużynowy już dzisiaj, o godzinie 16:00.

źródło: skispringen.news-de

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz