You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „WSZYSCY SKOCZYLI DZIŚ TAK JAK CHCIELIŚMY”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „WSZYSCY SKOCZYLI DZIŚ TAK JAK CHCIELIŚMY”

Kruczek Lukasz fot.A.Sierotnik - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "WSZYSCY SKOCZYLI DZIŚ TAK JAK CHCIELIŚMY"Polscy skoczkowie otarli się dziś o podium w Klingenthal. W drużynowym konkursie PŚ zajęli 4. miejsce, jednak ich skoki mogły satysfaksjonować polskich kibiców, a jak się okazuje – także trenera Łukasza Kruczka. „Jak najbardziej założenie jakie mieliśmy przed rozpoczęciem sezonu, czyli spokojne wejście w sezon zostało zrealizowane.” – powiedział.

 

Wszyscy zawodnicy skoczyli dziś tak jak chcieliśmy, oddali swoje dobre skoki. Dziś bardzo dużo zależało od tego jakie warunki zawodnik 'wylosowali’. Niestety taka była pogoda i na to nic nie poradzimy. To jest wpisane w skoki.” – mówi polski szkoleniowiec.

Kruczek ocenia też każdego z polskich kadrowiczów: „Drugi skok Piotrka Żyły był bardzo dobry, w bardzo dobrych warunkach. Nie mogę się jednak zgodzić z opinią, że Kamil Stoch i Dawid Kubacki nie skoczyli na 100 procent swoich możliwości. Skok Dawida był najlepszy jaki tutaj od wczoraj oddał. Kamil tez skoczył dobrze i nie mamy do nich zastrzeżeń. Bardzo dobry skok oddał Krzysiek Biegun. Jest to zawodnik, który już wiele razy pokazał, że jest i będzie bardzo wartościowy.”

Trener Polaków zapytany o słabszą dyspozycję Austriaków i Norwegów odpowiedział: „Nie jestem bardzo zaskoczony, mniej więcej wiedzieliśmy jak się prezentują na treningach. Myślę jednak, że mimo wszystko dojdą do swojego poziomu w kolejnych konkursach.”

O warunkach pogodowych Kruczek mówi: „Nie było szans na to, aby nie odwołać konkursu. Podmuchy dochodziły do 10 m/s.”.

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz