You are currently viewing KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „FORMA JEST DOBRA, CHOĆ MAM JESZCZE REZERWY”

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „FORMA JEST DOBRA, CHOĆ MAM JESZCZE REZERWY”

Biegun Krzysztof J.Piatkowska - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "FORMA JEST DOBRA, CHOĆ MAM JESZCZE REZERWY"Krzysztof Biegun znalazł się w polskiej drużynie, która wczroaj zainaugurowała sezon w Klingenthal. 19-letni skoczek spisał się bardzo dobrze skacząć 141 metrów. „Moja forma jak na razie jest dobra, choć mam jeszcze pewne rezerwy, ktore próbuję korygować. Czasem to wychodzi, a czasem nie. Ogolnie jednak są to skoki dobre.” – mówi.

 

Polski junior opowiedział o swoim skoku z 'drużynówki’: „Ten skok był bardzo dobry, wszystko zafunkcjonowało jak powinno i warunki też dopisały. Szkoda jednak trochę tego zachwianego lądowania, bo mogliśmy dzięki niemu zblizyć się do Japończykow.”

Jak wiemy, na początku tego tygodnia Biegun i Zniszczoł trenowali już w Klingenthal z trenerem Maciejem Maciusiakiem. „Myslę, że był to na pewno dobry ruch, bo poskakaliśmy w dobrych warunkach i mogliśmy trochę wcześniej poskakać na śniegu i się do niego przyzwyczaić” – ocenia.

Biegun tak skomentował odwołanie drugiej serii przez jury: „W tej przerwie wiatr momentami sięgał nawet 7 m/s, to na pewno było ryzykowne. Szkoda, że sędziowie nie poczekali jeszcze parę minut, bo później się to trochę uspokoiło i według nas zawody mogły się skończyć. Na pewno niedosyt pozostanie, no ale z przyroda nie da się wygrać i musimy się pogodzić z taką decyzją sedziów”.

Zapytany, z jakim nastawieniem podejdzie do dzisiejszych zawodyów indywidualnych, odpowiada: „Z bojowym, wiara i nadzieja na dobre skoki!”.

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

 

 

Dodaj komentarz