ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PO TAKIM KONKURSIE TRZEBA BYĆ PODWÓJNIE ZADOWOLONYM”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PO TAKIM KONKURSIE TRZEBA BYĆ PODWÓJNIE ZADOWOLONYM”

kruczek lukasz b.leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "PO TAKIM KONKURSIE TRZEBA BYĆ PODWÓJNIE ZADOWOLONYM"Polscy skoczkowie przysporzyli dzisiaj Łukaszowi Kruczkowi wielu powodów do zadowolenia. Aż czterech z nich znalazło się w czołowej „10” Pucharu Świata – na czele z Krzysztofem Biegunem. Punkty zdobył także Dawid Kubacki. Pechowo zawody zakończyły się jedynie dla Kamila Stocha i Stefana Huli.

 

Spodziewałem się bardzo dobrych skoków i wierzyłem że te będą miały miejsce. Wyniki w skokach trudno przewidzieć, szczególnie po takim konkursie. Trzeba być podwójnie zadowolonym. Biegun, Żyła, Kot i Ziobro mają możliwości na to, by na stałe zagościć w czołowej dziesiątce PŚ” – ocenia Kruczek i dodaje – „Obyśmy mieli tylko takie problemy, jak ‚ból głowy’ z bogactwa wyboru”.

Polski szkoleniowiec zaznacza też kwestię powtarzalności skoków u dwóch najlepszych Polaków: „Wszystkie skoki Krzyśka Bieguna były bardzo podobne, od pierwszego treningowego, do ostatniego dzisiaj. Myślę, że Piotrek Żyła też jest w stanie zachować powtarzalność. Jego stabilizacja trwa już dosyć długo”.

O skoku Kamila Stocha, Kruczek mówi: „Kamilowi zabrakło ‚powietrza’ od 70 metra w dół. Cała ostatnia dziesiątka miała zdecydowanie gorzej”.

Stefan Hula, któremu skok nie wyszedł, został ponadto zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. „W jednym z punktów pomiarowych było zaledwie o 1 cm za dużo” – uspokaja trener Polaków.

Kruczek potwierdził, że skład na PŚ w Kuusamo będzie znany jutro.

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz