NORWESKIE MEDIA KRYTYKUJĄ BARDALA

NORWESKIE MEDIA KRYTYKUJĄ BARDALA

bardal anders ab - NORWESKIE MEDIA KRYTYKUJĄ BARDALAMiniony konkurs w Klingenthal był dla nas, Polaków, bardzo ekscytujący. Niestety poza wygraną Krzysztofa Bieguna zdarzały się niemiłe incydenty. Norweskie media odniosły się karcąco do rezygnacji Bardala i Schlierenzauera ze swoich skoków nazywając je wprost bojkotem.

Po skoku Kamila Stocha (w fatalnych warunkach) swoje skoki mieli oddać tylko Bardal i Schlierenzauer. Obydwoje po krótkiej rozmowie zrezygnowali z oddania swojej próby.

-Bardal popełnił ogromny błąd. Nie rozumiem jego decyzji. Tak doświadczony zawodnik, w warunkach, które aż tak fatalne nie były nie powinien okazać strachu – powiedział Espen Bredesen, mistrz olimpijski, a obecnie ekspert ds. skoków w nrk.no. Dodał również, że na skoczni pracują fachowcy a nie amatorzy, którzy mają czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i skoro oni dali zielone światło do skakania i jeśli zatwierdzili to również, to zawodnicy nie powinni tego kwestionować.

-Teraz Bardal będzie musiał się kwalifikować do zawodów w Kuusammo, a jak wszyscy wiemy warunki tam pozostawiają wiele do życzenia. Kiedy ja skakałem takie coś nie miało prawa bytu – zakończył Bredesen.

W Skandynawii o naszym zwycięzcy piszę sie niewiele. Jeden z dzienników napisał, że nieznany Polak wygrał „wielkim skokiem”, inny zaś, że młody Polak zaskoczył wszystkich i wygrał z najlepszymi oddając najdłuższy skok.

 

nrk.no

Podziel się:

Dodaj komentarz