PŚ KUUSAMO 2013 – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI

PŚ KUUSAMO 2013 – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI

kuusamo rukatunturi rukanordicopeningfot - PŚ KUUSAMO 2013 - ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA KWALIFIKACJIPrzed nami drugi weekend z Pucharem Świata w sezonie 2013/2014. Tym razem skoczkowie będą rywalizować w miejscu, gdzie na początku wielu minionych zim rozpoczynali pucharowe zmagania – w fińskim Kuusamo (Rukatunturi K-120 / HS-142). Przedstawiamy program tych zawodów, listę startową treningów i kwalifikacji, a także drugi etap konkursu „Typuj skoki ze SkokiPolska.pl”.

 

Program PŚ w Kuusamo (+ relacje, transmisje):

  • 28 listopada 2013 (czwartek):
    • 17:00 – oficjalne treningi (2 serie) (odwołane)
    • 19:00 – kwalifikacje (Eurosport) (odwołane)
  • 29 listopada 2013 (piątek):
    • 13:00 – oficjalny trening
    • 14:00 – kwalifikacje (Eurosport)
    • 16:00 – KONKURS INDYWIDUALNY (TVP1, Eurosport)
  • 30 listopada 2013 (sobota):
    • 15:30 – kwalifikacje (Eurosport)
    • 17:00 – KONKURS INDYWIDUALNY (TVP1, Eurosport)

Relacje będą dostępne także na portalach berkutschi.com oraz fis-ski.com.

 

Lista startowa treningów i kwalifikacji:

BIB

Zawodnik

Kraj

1.

Sami Heiskanen

FIN

2.

Sebastian Klinga

FIN

3.

Santeri Ylitapio

FIN

4.

Jarkko Maeaettae

FIN

5.

Anssi Koivuranta

FIN

6.

Olli Muotka

FIN

7.

Davide Bresadola

ITA

8.

Fredrik Bjerkeengen

NOR

9.

Lauri Asikainen

FIN

10.

Dusty Korek

CAN

11.

Tomaz Naglic

SLO

12.

Andreas Stjernen

NOR

13.

Roberto Dellasega

ITA

14.

Andreas Wank

GER

15.

Jaka Hvala

SLO

16.

Alexey Romashov

RUS

17.

Nicholas Fairall

USA

18.

Stefan Hula

POL

19.

Gregor Schlierenzauer

AUT

20.

Nico Polychronidis

GRE

21.

Marat Zhaparov

KAZ

22.

Jernej Damjan

SLO

23.

Vladimir Zografski

BUL

24.

Siim-Tanel Sammelselg

EST

25.

Cestmir Kozisek

CZE

26.

Daiki Ito

JPN

27.

Carl Nordin

SWE

28.

Ronan Lamy Chappuis

FRA

29.

Alexey Pchelnitsev

KAZ

30.

Chil-ku Kang

KOR

31.

Martin Cikl

CZE

32.

Matjaz Pungertar

SLO

33.

Vincent Descombes Sevoie

FRA

34.

Heung-Chul Choi

KOR

35.

Robert Johansson

NOR

36.

Pascal Kaelin

SUI

37.

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

38.

Andreas Kofler

AUT

39.

Nicholas Alexander

USA

40.

Rune Velta

NOR

41.

Lukas Hlava

CZE

42.

Maximilian Mechler

GER

43.

Kamil Stoch

POL

44.

Jan Matura

CZE

45.

Ilmir Hazetdinov

RUS

46.

Antonin Hajek

CZE

47.

Michael Neumayer

GER

48.

Anders Fannemel

NOR

49.

Severin Freund

GER

50.

Noriaki Kasai

JPN

51.

Reruhi Shimizu

JPN

52.

Karl Geiger

GER

53.

Denis Kornilov

RUS

54.

Robert Kranjec

SLO

55.

Dawid Kubacki

POL

56.

Peter Prevc

SLO

57.

Janne Happonen

FIN

58.

Dimitry Vassiliev

RUS

59.

Wolfgang Loitzl

AUT

60.

Yuta Watase

JPN

61.

Janne Ahonen

FIN

62.

Thomas Morgenstern

AUT

63.

Stefan Kraft

AUT

64.

Ole Marius Ingvaldsen

NOR

65.

Jakub Janda

CZE

66.

Manuel Fettner

AUT

67.

Gregor Deschwanden

SUI

68.

Jan Ziobro

POL

69.

Marinus Kraus

GER

70.

Simon Ammann

SUI

71.

Maciej Kot

POL

72.

Piotr Żyła

POL

73.

Taku Takeuchi

JPN

74.

Jurij Tepes

SLO

75.

Andreas Wellinger

GER

76.

Krzysztof Biegun

POL

 

Zawody w Kuusamo to już niemal tradycja początka zimy. Tym razem jest to jednak drugi pucharowy przystanek w sezonie. Od 2002 roku regularnie rozgrywane są tam konkursy PŚ. Przypomnijmy, że oficjalnym rekordzistą obiektu jest Gregor Schlierenzauer, który podczas klonkursu PŚ w 2007 roku poszybował tam na odległość 147 metrów. Na Rukatunturi da się jednak polecieć dalej – w treningu przed PŚ w 2010 roku Ville Larinto oddał skok na 150,5 metra.

 

Przedstawiamy podia konkursów indywidualnych PŚ z minionych lat:

Data

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

29.11.2002

P. Peterka

A. Małysz

J. Ahonen

30.11.2002

A. Widhoelzl

J. Ahonen

P. Peterka

28.11.2003

M. Hautamaeki

A. Małysz

V-M. Lindstroem

30.11.2003

S. Pettersen

A. Małysz

V-M. Lindstroem

27.11.2004

J. Ahonen

A. Herr

M. Hoellwarth

28.11.2004

J. Ahonen

T. Morgenstern

J. Janda

26.11.2005

J. Janda

J. Ahonen

R. Kranjec

26.11.2005

R. Kranjec

J. Ahonen

M. Uhrmann

24.11.2006

A. Lappi

S. Ammann

A. Jacobsen

25.11.2006

konkurs odwołany

01.12.2007

T. Morgenstern

B.E. Romoeren

T. Hilde

29.11.2008

S. Ammann

W. Loitzl

G. Schlierenzauer

28.11.2009

B.E. Romoeren

P. Bodmer

W. Loitzl

28.11.2010

A. Kofler

T. Morgenstern

S. Ammann

27.11.2011

A. Kofler

G. Schlierenzauer

T. Morgenstern

01.12.2012

S. Freund

D. Vassiliev

S. Ammann

 

Zapraszamy Was też do typowania podium w obu konkursach w zabawie „Typuj skoki ze SkokiPolska.pl”.

 

informacja własna

 

 

 

 

 

Podziel się: