SKŁAD NIEMCÓW NA PŚ w KUUSAMO

SKŁAD NIEMCÓW NA PŚ w KUUSAMO

Wellinger Andreas Klingenthal J.Piatkowska - SKŁAD NIEMCÓW NA PŚ w KUUSAMOPodczas drugiego przystanku Pucharu Świata w fińskim Kuusamo, na liście startowej pojawi się siedmiu Niemców, dokładnie tych samych którzy startowali w miniony weekend w Klingental.

 

Do Finlandii pojechali więc: Severin Freund, Karl Geiger, Marinus Kraus, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Andreas Wank i Andreas Wellinger.

Ostatnie zawody pokazały, że nasza drużyna stanowi silną konkurencję dla innych nacji. Obecnie dysponujemy większą liczbą zawodników, w naszej ocenie w pierwszych konkursach wypadliśmy dobrze” – mówił przed wyjazdem do Finlandii trener Niemców – Werner Schuster.

„Oznacza to, że podczas nadchodzących zawodów w Kuusamo, po wyeliminowaniu indywidualnych błędów będziemy w stanie walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji” – dodaje szkoleniowiec.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w konkursie indywidualnym, Andreas Wellinger ma zapewnioną kwalifikację do kolejnego konkursu. „To daje mi możliwość oddania trzeciego skoku treningowego, który pozwoli mi jeszcze udoskonalić technikę” – cieszy się młody Niemiec. Skocznia w Kuusamo mi odpowiada, rok temu udało mi się zająć tu piąte miejsce – dodaje skoczek.

Oprócz Wellingera także Marinus Kraus ma zapewniony udział w piątkowym konkursie (w Klingental Kraus zajął 8.miejsce).

Źródło: DSV

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz