ALEXANDRA PRETORIUS POWRACA NA SKOCZNIĘ PO KONTUZJI

ALEXANDRA PRETORIUS POWRACA NA SKOCZNIĘ PO KONTUZJI

Pretorius Alexandra M.Grzywa - ALEXANDRA PRETORIUS POWRACA NA SKOCZNIĘ PO KONTUZJIKanadyjska skoczkini – Alexandra Pretorius, która w sierpniu doznała bolesnej kontuzji wiązadła w kolanie, powraca do skakania. Jej rehabilitacja odbyła się zaskakująco szybko i trwała nieco ponad trzy miesiące. Oznacza to, że bardzo utalentowania 18-letnia zawodniczka zdąży przygotować się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w lutym 2014 roku w Soczi.

 

W sierpniu podczas treningów przed Letnią Grand Prix w Courchevel, Pretorius po niefortunnym lądowaniu upadła, późniejsza diagnoza lekarska była bardzo niekorzystna. Zerwanie wiązadeł w kolanie, długa rehabilitacja i brak pewności startu w Igrzyskach Olimpijskich. 

pretorius alexandra fot.alexandra.pretorius.fp.fb 223x300 - ALEXANDRA PRETORIUS POWRACA NA SKOCZNIĘ PO KONTUZJIKanadyjka jednak po pracowicie i wytrwale spędzonym czasie rehabilitacji, jest już praktycznie gotowa do skoków. Na początku tego tygodnia wraz z trenerem Gregorem Linsigiem udała się do Calgary, gdzie na początku mogła zjeżdżać na nartach po zeskoku świeżo przygotowanej w warunkach zimowych skoczni. Dzisiaj oddała tam pierwsze skoki po kontuzji. (WIDEO)

„Zdecydowanie uważam, że mój udział w Igrzyskach w Soczi jest możliwy. Tempo w jakim moje kolano uzyskuje sprawność jest bardzo duże, wszystko idzie dobrze i jestem bardzo zadowolona z siły jakiej nabieram i jak znikomy ból czuję. Jestem przekonana, że w grudniu będę w stanie skakać ponownie w zawodach.” – mówi utalentowana skoczkini.

Właśnie na  drugą połowę grudnia planowany jest powrót Alexandry Pretorius do międzynarodowej rywalizacji. Kanadyjka nie wystąpi jednak w inauguracji PŚ pań w Lillehammer. Bardziej prawdopodobnym terminem jest Hinterzarten (21-22 grudnia).

Już w piątek natomiast, pozostałe kanadyjskie skoczkinie – Atsuko Tanaka i Taylor Henrich (startujące w PŚ) oraz Raven Yip i Jasmine Sepandj (drużyna „rozwojowa”) udadzą się do Słowenii, gdzie odbędą treningi w tunelu aerodynamicznym, które będą ostatnią fazą przygotowań do nadchodzącego sezonu zimowego kobiet.

Źródło: calgaryherald.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz