You are currently viewing MAMUT W USA ARENĄ ZMAGAŃ LETNIEJ GRAND PRIX?

MAMUT W USA ARENĄ ZMAGAŃ LETNIEJ GRAND PRIX?

ironwood copper.peak fot.berkutschi fis -  MAMUT W USA ARENĄ ZMAGAŃ LETNIEJ GRAND PRIX?

Na początku listopada Międzynarodowa Federacja Narciarska kontrolowała postępy renowacji amerykańskiej skoczni w Ironwood. Najmniejszy ze światowych mamutów może być areną lotów narciarskich już w 2015 roku.

 

Loty latem?

22 listopada przedstawiciele FIS-u uznali, że prace renowacyjne postępują prawidłowo. Plan Amerykańskiego Narodowego Centrum Kształcenia przewiduje użytkowanie mamuta w okresie letnim – od połowy czerwca do października.

Federacja Narciarska, zadowolona z postępów prac, kładzie nacisk na dostosowanie całego zaplecza wokół skoczni. Położony zostanie igielit, który umożliwiłby debiut Ironwood w zawodach Letniego Grand Prix, a później nawet powrót skoczni do kalendarza Pucharu Świata.

 

Przywrócić skoczni markę

"Copper Peak obecnie jest na skraju międzynarodowego znaczenia" – stanowisko Mike`a Hollanda, byłego rekordzisty w locie narciarskim, jednej z ważniejszych postaci amerykańskich skoków jest jednoznaczne. „Przebudowa obiektu nie tylko zagwarantuje rywalizację najlepszych skoczków świata, zapewni również tysiące widzów i fanów na widowni.” – komentuje Holland.

„To co wydarzy się przy reaktywacji Cooper Peak będzie niesamowite. Po zakończeniu prac konkursy będą mogły odbywać się w lecie i zimie, w nocy i podczas dnia. Przyciągniemy najlepszych sportowców z całego świata,  prawdopodobnie już w 2015 roku.” – optymistycznie  dodaje Bryan Sanders, olimpijczyk z 1992 roku i faktyczny dyrektor obiektu.

W najbliższym roku minie 44 lata od otwarcia mamuta i 20 od jego zamknięcia.  Rekord starej skoczni wynosił 158 metrów. Więcej statystyk przytaczaliśmy TUTAJ.

Jest duże prawdopodobieństwo, że na odremontowanym mamucie odbędzie się pierwszy w historii konkurs lotów pań.

 

źródła:skisprungschanzen.com/ komunikat prasowy Copper Peak

 
Podziel się:

Dodaj komentarz