You are currently viewing PŚ KUUSAMO – KONKURS ODWOŁANY, JUTRO TEŻ BEZ SKOKÓW

PŚ KUUSAMO – KONKURS ODWOŁANY, JUTRO TEŻ BEZ SKOKÓW

kuusamo rukak.zadebska - PŚ KUUSAMO - KONKURS ODWOŁANY, JUTRO TEŻ BEZ SKOKÓWDzisiejsze zawody PŚ w Kuusamo po skokach 37 zawodników zostały odwołane. Powodem był zbyt silny i zmienny wiatr stanowiący niebezpieczeństwo dla zawodników.

Warto zaznaczyć, że planowane na godz. 15:30 kwalifikacje zostały odwołane, a w konkursie mieli wystartować wszyscy zgłoszeni skoczkowie (w liczbie 76). Konkurs wystartował z kilkuminutowym opóźnieniem. 

Rywalizacja rozpoczęła się z belki startowej nr 8. Wiatr wielokrotnie przerywał zawody (od godz 17:00), a niektórzy skoczkowie nawet czterokrotnie schodzili z belki w oczekiwaniu na poprawę warunków.

Do momentu odwołania konkursu, po bardzo dobrym skoku prowadził Stefan Hula (138 m / 133.3 pkt), który wykorzystał sprzyjające warunki wietrzne. Po jego skoku obniżono belkę (z nr 8 na nr 7). Za Polakiem plasowali się: Jan Matura (132,5 m / 125.1 pkt) i Vladimir Zografski (131,5 m / 125.0 pkt).

Jury i organizatorzy wraz ze sztabami szkoleniowymi rozważali przeprowadzenie konkursu w dniu jutrzejszym (informacje na bieżąco TUTAJ.), jednak ostatecznie po dyskusjach zrezygnowano z tego pomysłu. Można tylko dodać, że warunki pogodowe mają jutro przypominać te dzisiejsze. Kolejne konkursy PŚ – w norweskim Lillehammer.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz