POLKI i POLACY NA PŚ w LILLEHAMMER

POLKI i POLACY NA PŚ w LILLEHAMMER

mietus krzysiu b.leja - POLKI i POLACY NA PŚ w LILLEHAMMERKrzysztof Miętus dołączy do siedmioosobowej kadry polskich skoczków na konkursy Pucharu Świata w Lillehammer. W Norwegii w PŚ zadebiutują ponadto polskie skoczkinie – Magdalena Pałasz i Joanna Szwab.

 

Przed polską kadrą skoczków kilka dni treningu siłowego, skoczkowie nie oddadzą skoków przed PŚ w Lillehammer. Jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi w Polsce, które nie pozwalają jeszcze na przygotowanie obiektów w warunkach zimowych. 

Do ekipy na Lillehammer (Biegun, Kot, Żyła, Ziobro, Stoch, Kubacki, Hula) dołączy Krzysztof Miętus, który ma wystartować w niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni dużej. 22-letni zawodnik ostatnio w kadrze A wystartował w czasie Letniej Grand Prix w Einsiedeln, gdzie zajął 36. lokatę. W lecie Miętus przebudowywał nieco swoją technikę i szukał formy. Teraz dostanie szansę na start w PŚ.

W Lillehammer, w Pucharze Świata zadebiutują także polskie skoczkinie – Magdalena Pałasz i Joanna Szwab. Ich pierwszym startem będzie drużynowy konkurs mieszany w piątek, który będzie jednocześnie pierwszym „mikstem” z udziałem reprezentacji Polski. Dzień później, Polki po raz pierwszy pojawią się w rywalizacji indywidualnej.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz