KADRA NIEMIEC NA LILLEHAMMER – WRACA FREITAG!

KADRA NIEMIEC NA LILLEHAMMER – WRACA FREITAG!

freitag richard s.piwowar - KADRA NIEMIEC NA LILLEHAMMER – WRACA FREITAG!

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił skład kadr na najbliższe konkursy Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Po kontuzji stopy do rywalizacji powraca Richard Freitag.

Richard Freitag dziesięć tygodni temu doznał złamania kości stopy lewej. Kontuzja wymagała spokojnej rehabilitacji a powrót niemieckiego skoczka planowany był na dwa, trzy konkursy przed Turniejem Czterech Skoczni. Pierwsze skoki zawodnik oddał w miniony piątek na skoczni w Ramsau. –„Jestem bardzo zadowolony ze skoków. Chcę wzmocnić zespół, stać się jego częścią i pokazać się z jak najlepszej strony”.

Trener Werner Schuster jest bardzo zadowolony z wcześniejszego powrotu swojego podopiecznego: -„Richard wykazał wiele cierpliwości w rehabilitacji i realizacji zaleceń naszego lekarza. Bardzo ważne jest teraz ponowne wdrożenie się do rywalizacji, mała skocznia w Lillehammer wydaje się być idealna do powrotu do skakania”.

Do kadry na norweskie konkursy zostali powołani: Severin Freund, Karl Geiger, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Andreas Wank, Andreas Wellinger. Freitag zastąpi Maximiliana Mechlera.

Zawody w Norwegii otworzy konkurs mieszany na skoczni HS 100. Zapowiedź norweskiego weekendu.

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz