NORWEGOWIE z JACOBSENEM NA PŚ w LILLEHAMMER

NORWEGOWIE z JACOBSENEM NA PŚ w LILLEHAMMER

Jacobsen Anders Zako S.Piwowar - NORWEGOWIE z JACOBSENEM NA PŚ w LILLEHAMMERW najbliższy weekend na skoczni w Lillehammer po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się Anders Jacobsen. 28-letni Norweg wraca do Pucharu Świata po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją (zerwaniem więzadła krzyżowego) odniesioną w marcu tego roku w Planicy.

 

Z kolei Bjoern Einar Romoeren, po bardzo słabym występie w krajowym konkursie Norges Cup, na razie nie może liczyć na miejsce w kadrze.

Moja droga do Pucharu Świata jest teraz znacznie dłuższa niż myślałem, ale powrót nie jest niemożliwy. Jeżeli będę skakał tak jak jeszcze tydzień wcześniej, będę miał po co wracać do rozgrywek i dostanę szansę startu” – mówił po konkursach w Vikersund Romoeren.

W podobnej sytuacji jest Vegard Haukoe Sklett, który także musi cierpliwie trenować i czekać na powrót formy.

jahr line kata.deak - NORWEGOWIE z JACOBSENEM NA PŚ w LILLEHAMMERTrener Alexander Stoeckl wstępnie wybrał trzynastu zawodników, którzy mają szansę wystartować w Lillehammer. Ostatecznie jeden sportowiec zostanie wykluczony, ponieważ Norwegia może wystawić w zawodach tylko dwunastu skoczków. Wśród wybranych znaleźli się: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Rune Velta, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson, Kim Rene Elverum Sorsell, Andreas Stjernen, Mats Berggaard, Fredrik Bjerkeengen, Daniel Andre Tande oraz Joachim Hauer.

Także kadra żeńska Norwegii przedstawia się bardzo bogato. Na skoczni pojawią się: Gyda Enger, Line Jahr, Maren Lundby, Anette Sagen i Helena Olsson Smeby. Ponadto na Lysgaardsbakken pojawi się grupa krajowa: Anna Odine Stroem, Marte Pauline Skinnes, Karoline Roestad, Anniken Mork i Tonje Bakken.

Źródło: media norweskie

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz