TITISEE-NEUSTADT GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA

TITISEE-NEUSTADT GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA

Titisee Neustadt Hochfirstschanze fot.Lutz - TITISEE-NEUSTADT GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATADo Titisee-Neustadt po 5 latach powróci Puchar Świata w skokach narciarskich. Już 14 grudnia na tym obiekcie będą rywalizować najlepsi skoczkowie świata.

W ubiegłych latach największym problemem organizatorów był brak śniegu. Miasto to znajduje się tylko na wysokości 800 m n.pm i zawody odbywają się w początkowej fazie sezonu. Lecz w tym roku śniegu na pewno wystarczy i nie będzie się trzeba o niego martwić. Organizatorzy zgromadzili śnieg z zeszłej zimy i przechowali go przez cały rok pod styropianem i brezentem. Ponad 7.000 metrów sześciennych śniegu zalega w szwardzwaldzkim lesie i czeka na swój właściwy czas.

„Mały, szwardzwaldzki lodowiec” jak nazywają swoją hałdę śniegu Niemcy, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. „Niezliczone ekipy telewizyjne i radiowe odwiedziły już nasz obiekt. Po wyjątkowo ciepłym lecie, możemy wreszcie ocenić skuteczność naszej misji. Wydaje mi się, że około 70% zmagazynowanego śniegu pozostało w stanie nienaruszonym, co powinno wystarczyć na przygotowanie skoczni H-142 na zawody” – powiedział sekretarz generalny komitetu organizacyjnego.

Władze organizacyjne chcą użyć „starego” śniegu tylko jako opcji awaryjnej. Mają nadzieję, że świeżego śniegu w zupełności wystarczy. „Decyzja czy wykorzystamy zmagazynowany śnieg, czy też nie zależy od pogody. Szczegółowe prognozy powinniśmy otrzymać na 10-7 dni przed zawodami.” Tyle na temat śniegu. Pozostałe przygotowania do zawodów rozpoczęto już ponad dwa miesiące temu. „Przygotowania idą pełną parą, wysiłek jest ogromy,” dodał Haefker.

 

berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz