POWAŻNY UPADEK KANADYJSKIEJ SKOCZKINI

POWAŻNY UPADEK KANADYJSKIEJ SKOCZKINI

skoczkini - POWAŻNY UPADEK KANADYJSKIEJ SKOCZKINIPodczas dzisiejszego południowego treningu kobiet przed zawodami Pucharu Świata w Lillehammer doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku 16-letniej Kanadyjki – Raven Yip. 

 

Debiutująca w PŚ młoda skoczkini po wyjściu z progu dostała mocny podmuch wiatru, straciła równowagę w locie i runęła na zeskok. Straciła przy tym przytomność i bezwładnie zjechała po zeskoku. Na dole natychmiast podbiegły do niej służby medyczne. 

Pomoc udzielana Yip trwała dość długo, gdyż widać było, że upadek był poważny. Przerwa w treningu trwała ok. pół godziny. Zawodniczkę odwieziono do szpitala w Lillehammer. Był z nią obecny trener kanadyjskiej kadry kobiet – Gregor Linsig. Jak nam powiedział niedługo po wypadku podopiecznej, zdiagnozowano u niej wstrząśnienie mózgu, jednak na szczęście nie doszło do poważniejszych obrażeń, zważając na to jak wyglądał upadek.

Zdjęcia ukazujące moment upadku Kanadyjki są dostępne tutaj.

Mimo iż Raven Yip znajduje się na liście startowej jutrzejszych kwalifikacji, nie ma szans na występ. Nie wiadomo jeszcze ile potrwa przerwa w skokach młodej skoczkini. Życzymy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia!

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz