You are currently viewing KADRA AUSTRII PO SKANDYNAWII i NA TITISEE-NEUSTADT

KADRA AUSTRII PO SKANDYNAWII i NA TITISEE-NEUSTADT

Austriacy powinni być zadowoleni ze skandynawskich zawodów w Kuusamo i Lillehammer. Dwukrotnie wygrywał w nich Gregor Schlierenzauer. Trener Alexander Pointner podkreśla jednak, że bardzo istotna jest wysoka forma całej drużyny. Szkoleniowiec podał też skład Austrii na najbliższy PŚ w Titisee-Neustadt.

 

Schlierenzauer triumfował w Kuusamo awansując z 15. lokaty, wygrał też w Lillehammer. Potwierdził tym fakt, że w tym sezonie również będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstw w najważniejszych imprezach (Turniej Czterech Skoczni, Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Lotach). W Lillehammer przyzwoicie spisał się także Morgenstern. Priorytetowym celem dla Pointnera jest jednak wysoka dyspozycja całej drużyny. Austriacki szkoleniowiec chciałby też w tym sezonie zdobyć Puchar Narodów po niespodziewanym triumfie Norwegów ubiegłej zimy. A do tej pory zarówno Loitzl, Kraft, Fettner jak i Kofler – niestety nie zachwycają. Podporami kadry są znowu najbardziej utytułowani indywidualnie skoczkowie – Schlierenzauer i Morgenstern.

W zbliżających się zawodach PŚ w niemieckim Tititsee-Neustadt (14-15 grudnia) wystąpią jednak ci sami austriaccy skoczkowie, którzy startowali do tej pory, czyli: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Manuel Fettner, Stefan Kraft, Wolfgang Loitzl i Andreas Kofler.

Źródło: ÖSV

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz