POLACY PO TRENINGU NA WIELKIEJ KROKWI w ZAKOPANEM

POLACY PO TRENINGU NA WIELKIEJ KROKWI w ZAKOPANEM

zakopane wielka.krokiew b.leja - POLACY PO TRENINGU NA WIELKIEJ KROKWI w ZAKOPANEMPolscy skoczkowie odbyli w tym tygodniu udany trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Nasi skoczkowie nie mieli takiej okazji w ostatnich tygodniach z powodu braku odpowiedniej ilości śniegu, teraz jednak zimowa aura zaczęła im sprzyjać.

Trener polskiej kadry był zadowolony z prób oddanych przez naszych skoczków. „To był udany trening. Skocznia była dobrze przygotowana. Zawsze po pierwszym dniu skakania wychodzi, co jest do poprawienia na obiekcie, ale jak na pierwszy raz wyszło nieźle. Mieliśmy fajne warunki.” – powiedział szkoleniowiec.

Polacy oddali na zakopiańskiej skoczni siedem skoków. „To tyle, co w rozegranych w tym sezonie konkursach. Zazwyczaj chłopcy oddają po sześć prób, ale chcieli po jednym więcej, by utrwalić sobie pewne elementy. Głównie chodziło nam o złapanie czucia skoczni. Wszyscy zrobili to, czego oczekiwaliśmy. Udało się poprawić powtarzalność skoków, uzyskać stabilizację.” – zapewnia Kruczek.

Teraz Polacy są już w drodze do Titisee-Neustadt, gdzie już jutro odbędą się kwalifikacje do sobotniego indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Nasz kraj będą reprezentować: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus i Klemens Murańka.

Program PŚ w Titisee-Neustadt można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz