ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „STWIERDZENIE 'STOCH WRÓCIŁ DO GRY' JEST SŁUSZNE”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „STWIERDZENIE 'STOCH WRÓCIŁ DO GRY' JEST SŁUSZNE”

Kruczek Lukasz M.Grzywa - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "STWIERDZENIE 'STOCH WRÓCIŁ DO GRY' JEST SŁUSZNE"W sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt po raz pierwszy od inauguracji PŚ w Klingenthal – na podium znalazł się reprezentant Polski. Kamil Stoch drugim miejscem na Hochfirstschanze udowodnił, że będzie się liczyć w walce o najwyższe cele.

 

SkokiPolska: Jak mógłby Pan ocenić Pan ten konkurs?

Łukasz Kruczek: Wiatr miał wpływ na wyniki osiągane przez zawodników, jak to często w skokach bywa. Dosyć mocno „kręciło”. Dla naszych zawodników było różnie, ale statystycznie patrząc na całą grupę byliśmy po tej lepszej stronie.

 

Stoch Kamil Polska S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "STWIERDZENIE 'STOCH WRÓCIŁ DO GRY' JEST SŁUSZNE"SkokiPolska: Czy po tym podium Kamila można powiedzieć że „wraca do gry” i do walki z najlepszymi?

Łukasz Kruczek: Dzisiejszy dzień to były bardzo dobre skoki z jego strony, najlepsze ze skoków jakie pokazał w zawodach tego sezonu do tej pory. Myślę, że stwierdzenie „wrócił do gry” jest słuszne.

 

SkokiPolska: Oglądaliśmy świetną drugą serię w wykonaniu Polaków, trafiali na warunki, czy też były to bardo udane próby?

Łukasz Kruczek: Skoki Piotrka i Dawida były lepsze w drugiej serii, pozostali skoczyli podobnie jak w serii pierwszej.

 

SkokiPolska: Dawid w drugim skoku wykorzystał parabolę lotu, kiedyś zastanawialiście się w sztabie jak przełożyć jego wybicie na dalszy lot, nadal jest poruszany ten temat?

Muranka Klemens B.Leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "STWIERDZENIE 'STOCH WRÓCIŁ DO GRY' JEST SŁUSZNE"Łukasz Kruczek: Dawid skacze specyficzną techniką, taki ma styl skakania. To jest cały czas zmieniane, ale stopniowo.

 

SkokiPolska: Jak oceni Pan postawę Klimka Murańki, który dziś zdobył pierwsze punkty w sezonie?

Łukasz Kruczek: Jak najbardziej cały czas podkreślamy, że on dorósł już do Pucharu Świata i ma szanse skakać w nim na stałe. Jest do tego przygotowany.

 

SkokiPolska: Oglądał Pan konkurs Uniwersjady w Val di Fiemme?

Łukasz Kruczek: Tak, można złożyć gratulacje dla Krzyśka Bieguna za srebrny medal.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz