MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADY

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADY

Maciusiak Maciej Wisla fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADYKrzysztof Biegun zdobywając srebrny medal Uniwersjady w Val di Fiemme, potwierdził, że jest jednym z najbardziej utalentowanych skoczków młodego pokolenia. Trener kadry juniorskiej – Maciej Maciusiak, który opiekuje się kadrą w Trentino ocenił występ polskich skoczków w dzisiejszym konkursie na skoczni normalnej.

 

„Konkurs był rozgrywany w dosyć trudnych warunkach, dodatkowo na Uniwersjadzie jest 15-20 chłopaków na bardzo wysokim poziomie. To były trudny zawody, więć jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.” – ocenił szkoleniowiec.

Biegun Krzysztof Wisla 2 fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADYMaciusiak ocenił też występ poszczególnych zawodników: „Trzeba pochwalić Krzyśka Bieguna. Po Klingenthal miał trochę problemów technicznych, po Lillehammer jeszcze te skoki nie wyglądały obiecująco, ale w czasie konkursu oddał już naprawdę fajne.

Bartek Kłusek, który prowadził po pierwszej serii, w drugiej po prostu nie miał szans. Miał bardzo złe warunki, dodatkowo jechał z niższego rozbiegu. Myślę, że nie chodziło tu o presję. Ten skok był troszkę gorszy, ale nie na ten metry co skoczył. Dostał bodajże 13 punktów bonifikaty, zatem nie miał szczęścia do warunków.

Zniszczol Olek S.Piwowarr - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADYJeśli chodzi o Olka Zniszczoła, drugi skok był bardzo dobry. Pierwszy natomiast był nie tyle zepsuty na progu, co w pierwszej fazie lotu.

Kuba Kot niestety zepsuł swoją próbę, było ona najbardziej nieudana ze wszystkich jego skoków.”

Zapytany o skład Polaków na środowy (18 grudnia) konkurs drużynowy, Maciusiak odpowiedział: „Jeśli chodzi o skład drużyny, nie będzie wielkiej niespodzianki”.

 

informacja własna

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz