BEZ JAPOŃCZYKÓW w ENGELBERGU
Noriaki Kasai (fot. Stefan Piwowar)

BEZ JAPOŃCZYKÓW w ENGELBERGU

Kasai Noriaki Oslo S.Piwowar - BEZ JAPOŃCZYKÓW w ENGELBERGUJapończycy wypracowali nową strategię na sukces. Trener kadry narodowej Tomoharu Yokokawa daje swoim podopiecznym świąteczną przerwę. Nie zobaczymy ich podczas konkursów rozgrywanych w szwajcarskim Engelbergu.

 

„W ciągu ostatnich lat nie robiliśmy przerwy między zawodami i z perspektywy czasu wiemy, że tego potrzebujemy. Dlatego tej zimy to zmieniamy, ten plan był gdzieś zawsze” – komentuje Yokokawa.

Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni co konkurs pokazują swoją dobrą formę. Weteran skoków narciarskich, 41-letni Noriaki Kasai podczas ostatnich zawodów w Titisee-Neustadt wywalczył trzecią lokatę. Tym samym, piąty zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ ustanowił historyczny wyczyn – stał się najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek znalazł się w trójce zawodów Pucharu Świata. Oprócz przeżywającego drugą sportową młodość Kasaiego, brylują także inni Japończycy. Daiki Ito oraz Taku Takeuchi dorzucili w tym sezonie dwa podia z Lillehammer do dorobku reprezentacji. Japońska kadra plasuje się ponadto na drugim miejscu klasyfikacji Pucharu Narodów, tuż za Niemcami.

Źródło: Berkutschi

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz