KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW”

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW”

Biegun Krzysztof Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW"Początek tego sezonu był dla Krzysztofa Bieguna początkiem wymarzonym. 19-letni skoczek wygrał inaugurację w Klingenthal, przez kilka tygodni nosił żółty plastron lidera PŚ, zdobył srebrny medal Zimowej Uniwersjady. Sam skoczek mówi: „Początek zaskoczył pewnie nie tylko mnie, ale i większość kibiców”.

 

SkokiPolska: Początek sezonu był dla Ciebie chyba dużym pozytywnym zaskoczeniem, jak z perspektywy kilku tygodni mógłbyś ocenić pierwsze zawody tego sezonu w Klingenthal?

Biegun Maciusiak Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW"Krzysztof Biegun: Tak, początek zaskoczył pewnie nie tylko mnie, ale i większość kibiców. Był świetny dla mnie i całego naszego teamu. Dopisało szczęście i skoki również były bardzo dobre.

 

SkokiPolska: Później przyszły konkursy w Kuusamo i Lillehammer, w których startowałeś jako lider PŚ. Czy pojawiły się większe emocje?

Krzysztof Biegun: Emocje są zawsze duże, chce się wypaść jak najlepiej, jednak jakoś specjalnie nie odczułem tego podczas startów. Podejście było takie jak zawsze.

 

Biegun Krzysztof Wisla fot.B.Leja - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW"SkokiPolska: W Kuusamo doszło do sytuacji, kiedy to żółty plastron lidera dostał dwukrotnie nie ten zawodnikow co trzeba (Schlierenzauer, Kraus). Liderem jednak nadal byłeś Ty, pamiętasz tą sytuację?

Krzysztof Biegun: Nie zwróciłem na to nawet uwagi, nie bylo mnie na dekoracji, a o całym zajściu dowiedziałem się jakiś czas po konkursie. Pomyłki zdarzają się każdemu, trzeba to zrozumieć.

 

SkokiPolska: Wspominałeś, że po zwycięstwie zainteresowały się Tobą sztaby szkoleniowe innych kadr. Czy jako polscy skoczkowie czujecie obserwację sprzętu, treningów ze strony innych ekip?

Biegun Krzysztof Wisla imitacja fot.B.Leja - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW"Krzysztof Biegun: Nic innego nie zauważamy. Zdarzyła się akurat ze mną taka sytuacja, ale reszta to chyba nic szczególnego. Nie miałem wcześniej zbytnio do czynienia z Pucharem Świata, trzeba by było zapytać starszych kolegów.

 

SkokiPolska: Ostatnie tygodnie były dla Ciebie nowym doświadczeniem z punktu widzenia medialnej popularności, czy Twoje życie nieco się zmieniło w związku z tym?

Krzysztof Biegun: Stałem się trochę bardziej rozpoznawalny, poza tym nic się nie zmieniło.

 

biegun uniwersjada fot.lukasz.turlej michal.filarski - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POCZĄTEK ZASKOCZYŁ MNIE i KIBICÓW"SkokiPolska: Czy uważasz, że początek sezonu doda Ci pewności siebie, aby liczyć się w najważniejszych imprezach sezonu (MŚ Juniorów, Igrzyska)?

Krzysztof Biegun: Dobry początek na pewno mnie zmotywuje i doda pewności siebie, zreszta jak każdy dobry wynik.

 

SkokiPolska: Jak ocenisz swój start i medalowy konkurs na skoczni normalnej na Uniwersjadzie w Val di Fiemme / Trentino?

Krzysztof Biegun: Z dnia na dzień moje skoki wygladały lepiej, ale duzż im brakowało. Po treningach niczego się nie spodziewalem, ale już w dniu zawodów czułem się po prostu dużo lepiej fizycznie jak w dni poprzednie, wiedzialem, że jeśli się skoncentruję i uda mi się zrealizować cele, to mogę ten medal zdobyć. Chciałem tu jechać i mieliśmy to zaplanowane od początku. Myslę, że ta przerwa od Pucharu Świata wyjdzie mi tylko na lepsze, ponieważ mam tu trochę więcej spokoju. Nie żałuję nic!

 

SkokiPolska: Po Twoich startach zapewne czujesz dowody wsparcia i sympatii polskich kibiców. Jak ważne jest dla Ciebie wsparcie fanów?

Krzysztof Biegun: Tak, dostałem mnóstwo wiadomości, ktore mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyły. Jest to dla mnie bardzo ważne, skaczemy rownież dla kibiców a Polscy kibice są najlepsi i chciałoby się przed nimi wypadać zawsze jak najlepiej.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz