You are currently viewing NIEPOKOJE WERNERA SCHUSTERA – TRENER NIEMCÓW O STARTACH w PŚ

NIEPOKOJE WERNERA SCHUSTERA – TRENER NIEMCÓW O STARTACH w PŚ

schuster werner kd - NIEPOKOJE WERNERA SCHUSTERA - TRENER NIEMCÓW O STARTACH w PŚOstatni weekend i konkursy indywidualne w Titisee-Neustadt miały być popisem znakomitej formy Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi, do tej pory we wszystkich indywidualnych zawodach tego sezonu mieli swojego reprezentanta na podium. Jednak podczas dwóch ostatnich konkursów odgrywali drugoplanowe role.

 

Nie można powiedzieć, że niemiecka drużyna przeżywa jakiś kryzys, w końcu freund severin sp wm - NIEPOKOJE WERNERA SCHUSTERA - TRENER NIEMCÓW O STARTACH w PŚdwukrotnie czterech Niemców znalazło się w pierwszej szesnastce. To jednak trochę za mało, zarówno dla zawodników i trenera jak i dla niemieckich kibiców, zebranych w podnóża skoczni.

Werner Schuster spokojnie podchodzi do wyników. „Patrząc całościowo na drużynę można uznać, że konkurs przebiegł pomyślnie, jednak nie udało się nawiązać bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi. Trzeba szczerze przyznać, niewiele zabrakło nam do podium” – powiedział.

kraus marinus j.piatkowska - NIEPOKOJE WERNERA SCHUSTERA - TRENER NIEMCÓW O STARTACH w PŚTrener ma nadzieję, że w kolejnych konkursach w szwajcarskim Engelbergu jego podopieczni zaprezentują się naprawdę dobrze. Nie sięga jednak myślami zbyt daleko i nie tworzy scenariusza na Turniej Czterech Skoczni. „Często trudno jest przewidzieć, w jakiej formie będą zawodnicy po przerwie Świątecznej. Wykorzystamy dni, które zostały do Świąt, a potem zobaczymy, w jakim punkcie odnajdziemy się przed Turniejem” – podsumował kolejne tygodnie Schuster.

Niemniej, znamy już nazwiska zawodników, którzy na pewno pojawią się pod koniec grudnia w Obersdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Nominację dostali wszyscy Niemcy, którzy skakali w Titisee-Neustadt: Severin Freund, Marinus Kraus, Andreas Wellinger, Richard Freitag, Michael Neumayer, Karl Geiger i Andreas Wank. Dołączy do nich grupa krajowa, by razem stworzyć zespół dwunastu lub trzynastu skoczków startujących w dwóch pierwszych konkursach cyklu.

Źródło: skispringen.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz