ŁUKASZ KRUCZEK: „NASI REPREZENTANCI SĄ NA PLUS”

ŁUKASZ KRUCZEK: „NASI REPREZENTANCI SĄ NA PLUS”

Kruczek Lukasz konf B.Leja - ŁUKASZ KRUCZEK: "NASI REPREZENTANCI SĄ NA PLUS"Ostatni pucharowy weekend możemy zaliczyć do udanych za sprawą jednego z naszych reprezentantów – Kamila Stocha. Na temat startów Polaków w Titisee-Neustadt oraz najbliższych planów treningowych polskiej kadry, wypowiedział się trener – Łukasz Kruczek.

 

„To był kolejny udany weekend Polaków i kolejne podium w Pucharze Świata. Myślę, że wszyscy nasi reprezentanci są na plus” – powiedział. Szkoleniowiec skomentował także bardzo dobrą dyspozycję Kamila Stocha: ,,Przede wszystkim wzmacnia jego pewność siebie. To jest taki czynnik, którego nie da się w żaden sposób wytłumaczyć w sytuacjach treningowych. Pewność siebie przychodzi wraz z doświadczeniem oraz kolejnymi dobrymi startami”– stwierdził.

Drugiemu z naszych reprezentantów – Piotrowi Żyle, nie udało się utrzymać wysokiego, zajmowanego po pierwszej serii niedzielnego konkursu, trzeciego miejsca. „Takich sytuacji będziemy mieć jeszcze kilkadziesiąt w przyszłości i mamy kilkadziesiąt już za sobą, i to dotyczy wszystkich skoczków. W momencie, w którym nie ma jeszcze tej pewnej stuprocentowej stabilizacji formy, to zawodnik nie jest w stu procentach powtarzalny i takie skoki będą się zdarzały” – powiedział trener na temat występu Polaka.

Kolejnym miejscem szlifowania formy przez naszych zawodników będzie Szczyrk. Trening ten potrwa półtorej godziny. Łukasz Kruczek zdradził także wstępne terminy, w których możemy spodziewać się ogłoszenia kadry na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Ostateczne podanie składu powinno nastąpić 19 stycznia. Jest to 'deadline' wyznaczony przez PKOL i MKOL. Jeżeli nie będziemy jeszcze pewni, to poczekamy do ostatniej chwili i po drugim konkursie w Zakopanem ogłosimy kadrę. Natomiast jeżeli ta grupa wyklarowałaby się już wcześniej i będziemy wiedzieli to już na 100%, to wtedy skład na Igrzyska Olimpijskie w Soczi poznamy przed konkursami w Polsce” – podsumował trener.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz